More

  YouTube’daki Dikey Video Sıkıntısı Android’de Son Buluyor

  Dikey olarak çekilen ve izlemesi eziyet olan YouTube videoları, bundan sonra Android cihazlarda ekranı kaplayacak şekilde görüntülenebilecek.
  youtube-daki-dikey-video-sikintisi-android-de-son-buluyor-705x290

  Sırf üşengeçliğimizden ya da telefonun tutuşu daha kolay olduğu için yatay yerine dikey olarak video çekmenin çok başarısız bir hareket olduğunu söylemeye gerek yok. Başarısız diyorum, çünkü dikey olarak çekilen videolarda yan kısımlar siyah olarak görünüyor ve ne kadar ilgi çekici olsalar da sırf o siyahlık yüzünden insanın videoyu izleyesi gelmiyor. YouTube’un Android platformu için geliştirilen bir uygulama, dikey olarak kaydedilen videoların ekrana tam olarak yerleşmesini sağlıyor. Bu sayede yandaki siyah kısımlar olmadan göz zevkimize hitap edecek şekilde videoları izleyebileceğiz.

  32546
  YouTube’un yayımlayacağı güncelleme ile bu sorun yakın bir zamanda ortadan kalkacak fakat güncellemenin ne zaman geleceği belli değil. O yüzden isteyen kullanıcılar, güncellemeden önce uygulamanın APK dosyasına şuradan ulaşabilirler. (hiç bunlara gerek kalmasın, videoları bundan sonra lütfen yatay şekilde kaydedin. rica ediyorum)
  Kaynak:WebTekno

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.