Android 6.0 sürümünün ismine yönelik iddialar ortaya atıldı. Önceki Android sürümlerinde de olduğu gibi, bu sürüm için kullanılabilecek olası bir isme kaynak kodlarında rastlandı.

Yeni Android Sürümün Adı Ne Olacak?

Gelecek Android sürümünün ismine yönelik tartışmalar şimdiden başladı. Tartışmaları ateşleyen ise Android Open Source Project kaynak kodlarında “mnc-dev” ifadesine rastlanması oldu. Buradaki “mnc” ifadesinin Macadamia Nut Cookie ismini işaret ettiği söyleniyor.

Yeni isim ne olacak?

Android 6.0 sürümünün yine bir tatlı ismi olması sürpiz olmaz. Buna rağmen, Macadamia Nut Cookie ya da Türkçesi ile Makademya Fındıklı Kurabiye isminin bir sonraki sürümde karşımıza çıkması düşük bir ihtimak. Zira, önceki Android sürümlerinde de kaynak kodlarında LMP (Lemon Meringue Pie) ve KLP (Key Lime Pie) ifadelerine rastlanmış ancak sürümler KitKat ve Lollipop isimleriyle gelmişti.

screen-shot-2015-05-24-at-210257

Gözler I/O etkinliğine çevrildi

Gelecek Android sürümlerinin ismine yönelik kaynak kodlarından başka bir ipucu bulunmazken gözler Google’ın I/O etkinliğine çevrilmiş durumda. Serinin isminin yine bir tatlı adından devam etmesi bekleniyor. BakalımAndroid 6.0‘ın yeni adı Makademya Fındıklı Kurabiyesi mi olacak?

Kaynak:SDN