Windows Tablet Sürümü Tanıtılacak.

0
105

Microsoft tabletler için özel olarak geliştirdiği yeni Windows sürümünün ilk halini çok yakında gözler önüne serebilir. Önümüzdeki hafta Microsoft için çok büyük önem taşıyor.


Şu an için Apple’ın iPad ile birlikte lokomotifi olduğu tablet trenini kaçırmak istemeyen Microsoft‘un bu cihazlar için özel bir Windows sürümü üzerinde çalıştığı biliniyor.


Windows tabanlı yeni tabletlerin önümüzdeki yılın başında piyasada olması beklenedursun, Microsoft‘un bugüne kadar yeni sürümde nasıl bir aşama kaydettiğini yakında göstereceği iddia edildi.

Microsoft tabletler için yeni hamlesine hazırlanıyor

Önümüzdeki Hafta

Bloomberg’te yayınlanan bir habere göre, Microsoft önümüzdeki hafta başlayacak Computex fuarı ve AllThingsD konferansında tabletler için hazırlanan Windows sürümünü ilk kez gösterecek.

AllThingsD konferansında sunumun Windows bölümünün başkanı Steven Sinofsky, Computex’te ise başkan yardımcısı Steve Guggenheimer tarafından yapılacağı belirtiliyor.

Tabletler için geliştirilen Windows’un ilk halinin NVIDIA Tegra 2 tabanlı bir cihaz üzerinde tanıtılacağı da gelen bilgiler arasında.

 

Kaynak:SDN