Windows ile Qualcomm El Ele.

0
50

Windows işletim sistemi yüklü olarak satılacak akıllı cihazların işlemci tercihi belli oldu.


Qualcomm, içinde 3G/LTE modem de bulunan mobil işlemci ailesi Snapdragon?un, Windows?un bir sonraki sürümü ile çalışacak cihazlarda kullanılacağını duyurdu.

Snapdragon ailesinin ilk işlemcisi bu ay çıkacak olan MSM8960 olacak. 2012?nin başlarında da ilk dört çekirdekli işlemci olan  Snapdragon APQ8064 piyasada olacak.

Windows Planlama, Donanım ve PC Ekosistemi Kurumsal Başkan Yardımcısı Mike Angiulo, ?Windows 8, bugünden itibaren müşterilere tabletler de dahil olmak üzere, salt dokunmatik cihazlarda beklenilen esnekliği, bağlantı kolaylığını ve gücü sağlayacaktır. Bunun için de Qualcomm?unkiler gibi yüksek performanslı, düşük

güç tüketimli, 3G ve 4G kablosuz geniş alan ağı (WWAN) bağlantısı gibi özelliklere sahip işlemciler gerekecektir.  Qualcomm ile işbirliği yapmamızın nedeni, Snapdragon?la güçlendirilen cihazların Windows 8 kullanıcılarına, Windows işletim sistemli cihazlarından daha fazlasını elde etmelerini ve donanım üreticilerinin heyecan verici, yeni bilgisayar tasarımlarını denemelerini mümkün kılmaktır? açıklamasını yaptı.

Kaynak:SDN