More

  Wi-Fi hack’leyen Pwn Phone ortaya çıktı!

  Kablosuz ağları ve fazlasını hack’leyebilen bu garip telefon, yetenekleriyle sizi etkileyecek!

  201405061035435372

  Gelişen mobil teknoloji, telefon ve tabletleri hayatımızın her yanıyla bütünleştirdi, öyle ki bazen onları hack’lemek için bile kullandığımız oluyor. Yeni ortaya çıkan Pwn Phone ise IT departmanlarının ve güvenlik profesyonellerinin ağlardaki açıkları hızla bulmasına yardımcı oluyor.

  Pwn Phone’un yeni sürümü, LG Nexus 5‘in donanımını temel alıyor ancak tam olarak Android ile çalışmıyor. Arka uç olarak Android’i kullanan telefon, onun üzerinde tam donanımlı bir Debian OS çalıştırıyor. Bir USB host olarak çalışabilen telefon, bu sayede harici Wi-Fi, Bluetooth ve ethernet adaptörlerini kabul edebiliyor. Harici adaptörler, Pwn Phone’un saldırı menzilini ve yeteneklerini geliştiriyor.

  Toplam 103 ağ izleme ve saldırı aracıyla gelen Pwn Phone, bu araçlardan 26’sını giriş ekranından hızla çalıştırmanıza izin veriyor. Araçların çoğu terminal penceresinde çalışsa da, 26 araç dokunmatik denetime izin veriyor. Bazıları ise menü temelli arayüzüyle sizi komut yazmaktan kurtarıyor.

  Pwn Phone’un diğer özellikleri ve fiyatı!

  2014050610360113472Araçlardan biri olan EvilAp, “zararlı” Wi-Fi erişim noktaları oluşturup, etraftaki cihazlar daha önce bağlandığı Wi-Fi noktalarını ararken onları algılayıp cevap verebiliyor. EvilAp, telefonun mobil bağlantısını veya bir başka ağ bağlantısını kullanarak, kendisine bağlanan cihazların ağ isteklerine cevap verebiliyor. Tshark gibi veri toplama araçlarıyla topladığınız bilgileri cihazın 32GB’lık depolama alanında saklayabiliyorsunuz.

  Pwn Phone 1.295 dolara satışa sunulmayı bekliyor. Aynı işlevler, 1.095 dolara satılan, Nexus 7 ve Android 4.2 tabanlı Pwn Pad 2014’te de mevcut. Bir Nexus 5 ile kendi Pwn Phone’unu oluşturmak isteyenler ise, bunu yakında yayınlanacak bir yazılımla yapabilecekler.

  Kaynak:ChipOnline

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.