More

  WhatsApp’ta her şey ortada.

  19 milyar dolarlık yazılımda üç kuruşluk açık. Siz hala, WhatsApp’da yazdıklarınızın sizin ve karşıdakinin arasında kaldığını mı sanıyorsunuz?

  201402211035556261819 Milyar dolarlık anlaşmayla Facebook tarafından satın alınan popüler anında mesajlaşma yazılımı WhatsApp’ta çok önemli bir açık ortaya çıktı. Bu açığın da, tüm mesajlaşmaların başkaları tarafından okunmasına neden olduğu anlaşıldı.

  Hacker’lar, herhangi bir mobil uygulamanın içine, WhatsApp yazışmalarını çözebilen bir kod ekleyebiliyor. Ardından kullanıcı bu uygulamayı telefonuna kurmak için uygulamaya ihtiyacı olan izinleri veriyor. Bu izinlerin arasında, uygulamanın dahili veya harici hafızadaki dosyalara erişim izni de bulunuyor. Böylece hacker’lar hafızada saklanan WhatsApp yazışmalarına ulaşıyor ve ellerindeki şifre çözücü kod sayesinde konuşmaları rahatça okuyabiliyorlar.

  Android sistemindeki pek çok uygulama çalışmak için geniş izinler istediği için hacker’lar kullanıcıların telefonlarına ulaşmakta zorluk çekmiyorlar. Dolayısıyla güvenilir bir geliştiriciye ait olmayan uygulamaları kurarken dikkatli olmak gerekiyor.

  Kaynak:Chiponline

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.