More

  WhatsApp artık webden de kullanılabilecek

  Facebook satın aldıktan sonra hızlı büyümesiyle dikkat çeken WhatsApp webden de kullanılama açıldı.

  whatsapp-600x300

  Webden kullanım için harici uygulamaların olduğu ve güvenlik açıklarının oluştuğu WhatsApp, belki de kullanıcı isteklerinin artmasıyla birlikte bu özelliğiyle mobilden webe adım atan girişimler arasında yerini aldı.

  Yeni kullanıcıların hesap açamayacağı WhatsApp’ın web versiyonuna, varolan kullanıcı hesabınızla bağlanabiliyorsunuz. Bunun için yapmanız gerekense Android, Blackberry ve Windows kullanıcıysanız WhatsApp’ın en yeni versiyonunu indirerek webde yer alan QR kodu okutmanız olduğunu belirtelim.WhatsApp web

  Bu sevindirici haberin Apple kullanıcılarını kapsamadığını paylaşmak da yarar var.  WhatsApp kurucusu Jan Kaum bunun sebebininse Apple’ın kısıtlamalarından kaynaklandığını açıkladı.

  Apple cihaz haricinde diğer mobil cihaz kullananlar için devam edelim, webden WhatsApp’ı kullanmak için Google Chrome tarayıcısından https://web.whatsapp.com/ adresinde QR kodu okutmanız yeterli.

  Sadece mobil kullanımıyla 700 milyondan fazla aktif kullanıcıya ulaşan WhatsApp web özelliğiyle yeni kullanıcı kazanamayacak ama aktif kullanım sayısını artıcak görünüyor. Apple kullanıcıları içinse müjdeli haberin ne zaman geleceğini birlikte göreceğiz.

  Kaynak:sosyalmedya.co/

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.