Vestel’en para ödüllü Venüs’ünü Tasarla yarışması!

0
292

Vestel tarafından düzenlenecek olan Venüs’ünü Tasarla yarışması ile birlikte, cihaz üzerinde istediğiniz geliştirme fikirlerini sunabileceksiniz.

 

Vestel, genç fikirlere ve yetenekler için üniversite öğrencileri arasında Venus’ünü Tasarla adlı bir yarışma düzenliyor. Vestel Venus’ü iyileştirme amacıyla başlatılan yarışmada, donanım, yazılım, mobil aksesuar alanlarında geliştirmeler yapılması hedefleniyor.

Kendi Venüs telefonunu kendin tasarla

Peki, yarışmanın kuralları ne olacak? 5 kişilik gruplar halinde yarışmaya katılacak öğrenciler, 3 farklı aşamada yarışacak. Yarışmada birinci olan gruba 15 bin TL, ikinci olan gruba 10 bin TL ve üçüncü olan gruba 5 bin TL ödül verilecek. Para ödülünün yanı sıra birinci grup Vestel’de proje bazlı çalışma fırsatı da elde edecek.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan ise hayata geçen bu proje hakkında, Venus’ünü Tasarla yarışması ile yenilikçi bakış açısına sahip, heyecanlı, değişime açık, Teknolojiye ilgi duyan ve yeni trendleri yakından takip eden genç yetenekleri şirket bünyesine kazandırmak istediklerini söyledi.

Üç farklı aşamada ilerleyecek yarışmanın ilk aşamasında öğrencilerden fikirlerinin ne işe yarayacağını, Venus’e nasıl entegre olacağını, insanların hayatlarına nasıl bir fayda sağlayacağını anlatacak. İkinci ve final aşamasında ise projelerinin geliştirilmiş halleri istenecek.

13 Mayıs 2017 tarihine kadar başvuruların alınacağı yarışmanın ilk 20’ye kalan talihlileri 31 Mayıs 2017’de duyurulacak. Finale kalan öğrenciler projelerinin son hallerini en geç 26 Ekim 2017 tarihinde sisteme yükleyecek.

Yarışma hakkında detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Vestel tarafından düzenlenen bu yarışma hakkında ne düşünüyorsunuz?

Kaynak:SDN