More

  Twitter internetsiz ceplere de ulaşıyor!

  Cebinde internet bağlantısı olmasa bile Twitter’a girebilmek… İmkansız gibi görünüyor ama değil!

  2013120911485917772

  Derdimizi 140 karakterde anlatmayı bize öğreten Twitter, şu sıralarda “çevrimdışı” telefonlara ulaşmanın yolunu arıyor. Yeni bir rapora göre Twitter, gelişmekte olan piyasalarda internetsiz ceplere farklı bir yöntemle ulaşacak.

  U2opia Mobile‘in Reuters’a yaptığı açıklamaya göre firma, basit bir kod girerek kullanıcıların popüler konulara erişmesini sağlayacak. U2opia Mobile, benzer hizmeti Facebook için de sunuyor ve 11 milyonun üzerinde kullanıcı, U2opia’nın Fonetwish hizmeti üzerinden, veri bağlantısına ihtiyaç duymaksızın Facebook ve Google Talk’a erişiyor.

  U2opia, internetsiz ceplere veri iletmek için USSD (Unstructured Supplementary Service Data) protokolünden faydalanıyor. Bu protokol ile sadece metin iletimi mümkün oluyor ve resimleri göremiyorsunuz. Twitter’daki paylaşımların 140 karakterle kısıtlı olması, U2opia’ya göre onu USSD’ye son derece uygun hale getiriyor.

  U2opia’nın verdiği bilgilere gelişmekte olan pazarlarda 10 kişiden 8’inin cep telefonundan veri erişimi bulunmuyor. U2opia 30 farklı ülkede, 8 dilde konuma özel Twitter hizmeti sunacak.

  Kaynak:ChipOnline

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.