More

  Türkiye?nin en akıllısı T40 Turkcell ile geliyor

  Turkcell?i büyük ve inovatif yapan en önemli yanı toplumun ihtiyaçlarını ve teknolojinin seyrini dinamik bir şekilde takip ederek, bu ihtiyaçlara yönelik teknolojiler ve ürünler ortaya koymasıdır.

  Bugün yine böyle bir ana tanıklık ettik; Turkcell?in yerli akıllı telefonu T40 görücüye çıktı. Yazılımıyla, tasarımıyla ve aksesuarlarıyla tamamen yerli olan Turkcell T40 önümüzde şiddetle beliren ?Yerli Akıllı Telefon? ihtiyacını karşılamak amacıyla Turkcell mühendisleri tarafından geliştirildi.

  Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv?in de ifade ettiği gibi T serisi telefonlar yerli telefon üretme hedefinin birer basamakları olmanın ötesinde ülke ekonomisine de çok ciddi katkılar sağladı. Bugüne kadar sadece T serisi telefonlar ile 500 milyon TL gibi bir tasarruf sağlandığını düşünürsek ?Yerli Akıllı Telefon? kavramının önemini daha da iyi fark edebileceğiz.

  Yerli Akıllı Telefon hayali için ilk adım olma özelliği taşıyan T40, önde gelen akıllı telefon üreticilerinin kullandığı Qualcomm işlemci ile güçlendirildi. Yerelleştirme konusunda oldukça ilginç özelliklere sahip T40 ?Yerli? özelliğini hem kapaklarında hem de işletim sisteminde taşıyacak.

  turkcell_T40_kapaklar

  Ülkemize özgü desenlerle üretilecek olan T40 buna ek olarak çaldır-kapat alışkanlığı olan kullanıcılar için de oldukça ilginç bir özellikle üretilecek. Çağrı yapan numarayı reddedip otomatik olarak geri arayabileceğiniz bir tuş artık arama ekranında belirecek. Çay kaşığı, martı, gemi sireni, kanun, bağlama, darbuka gibi ülkemize özgü sesler de yine T40?ın göz dolduran özellikleri arasında yer alıyor.

  Yerelleştirme, estetik, tasarım, kullanılabilirlik gibi farklı kategorilerde teknolojiseverlerin beğenisini kazanan T40?ın Eylül ayında kullanıcısıyla buluşacak.

  Kaynak: blog.turkcell

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.