More

  Turkcell’de Bir Dönem Sona Erdi

  Turkcell’in uzun soluklu CEO’su Süreyya Ciliv hakkında çıkan, görevden alınacak dedikodularına son nokta bugün konuldu. 

  189066_newsdetail-e1422462451461Turkcell denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri de Süreyya Ciliv’di. 2007 yılından bu yana şirketin CEO’luğunu yürüten Ciliv, pazarlamada da aktif yer almasıyla birlikte, tüketicinin aklına kazınan yüzlerden biri olmuştu.

  Hakkında yıllardır, “istifa edecek” ya da “görevden alınacak” dedikoduları bulunan Ciliv, bu kulislere karşı son noktayı koydu. Bugün kamuoyunu aydınlatma platformuna yapılan açıklamayla,  önümüzde ki günlerde görevden ayrılacağını duyurdu.

  Şirkettin yeni CEO’su kim olacak?

  Süreyya Ciliv, 31 Ocak itibariyle Turkcell’de bir dönemi kapatırken, yeni CEO atanana kadar görevi Turkcell CIO’su İlker Kuruöz yürütecek.

  Kulislerde dolaşan dedikodulara göre Turkcell CEO’su olarak en çok istenen isimlerin başında THY Genel Müdürü Temel Kotil bulunuyor.

  9 Ocak 2007′de Turkcell Genel Müdürü olarak atanan Süreyya Ciliv, 31 Ocak 2015 tarihinden geçerli olmak üzere görevinden ayrılma kararı almıştır.

  Süreyya Ciliv görevinden ayrılma kararı ile ilgili olarak “Turkcell’de geçirdiğim sekiz yılda bilgiyle, teknolojiyle, inovasyonla, ve güçlü takım oyunuyla müşterilerimize, milletimize, sektöre ve hissedarlarımıza değer yaratmak için çalıştık. Bu yolculukta bize inanan ve eşlik eden tüm takım arkadaşlarıma, müşterilerimize, bayilerimize, tedarikçilerimize ve iş ortaklarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Emanet aldığım bayrağı teslim ederken birlikte çalıştığımız bu güçlü ekibin Turkcell’i daha da ileriye taşıyacağına inanıyorum.” dedi.

  Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ahmet Akça “Turkcell olarak Sayın Süreyya Ciliv’in Genel Müdürlüğü döneminde birçok ilke ve başarılara imza attık. Sayın Ciliv, şirketimizin bir GSM şirketinden, bugün Türkiye’nin ve bölgenin önemli iletişim ve teknoloji şirketine dönüşümüne liderlik etmiştir. Kendisine bugüne dek sağladığı katkılardan dolayı teşekkür ediyor; bundan sonraki iş ve özel yaşamında başarılar diliyoruz.”  diye belirtti.

  Turkcell Yönetim Kurulu, Turkcell Genel Müdürlüğü görevine halihazırda Teknoloji Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz’ün mevcut görevine ek olarak vekalet etmesine karar vermiştir. Ayrıca, yeni Turkcell Genel Müdürü atama sürecini başlatmıştır.

  Kaynak:cioturk

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.