More

  Tüketici Dostu Yeni Nesil Tabletler İçin Olmazsa Olmaz Beş Temel Özellik

  Tabletler hayatımızın birer parçası haline geldi. Ancak her tablet kullanıcıların beklentilerini karşılayamayabiliyor. Tüketici dostu yeni nesil tabletlerde mutlaka olması gereken özellikleri sıralayarak, kullanıcıların tablet alırken nelere dikkat etmesi gerektiğini ortaya koyuyoruz.

  tablet

  Güçlü Bir İşlemci Şart

  Google Play Store?da yer alan uygulamalar her geçen gün daha da gelişmiş hale geliyor. Hayatımızı kolaylaştıran, bizleri eğlendiren ya da bilgiye daha kolay erişmemizi sağlayan bu gelişmiş uygulamaları hakkını vererek kullanmak için yüksek performansa ihtiyacımız var. Bunun için ise en az dört çekirdekli bir işlemci, olmazsa olmaz özellikler arasında yer alıyor.

  Grafik İşlemcinin Önemi

  Tabletlerin en çok kullanıldığı alanlardan biri de oyunlar. Gerek içerik, gerekse de grafik açısından PC oyunlarını aratmayacak yeni oyunlar ile tabletler artık ciddi birer oyun merkezi haline geldi. Geliştirilen yeni oyunların grafiklerinin de ileri seviyede olması tabletlerin grafik işlemcilerinin de güçlü olması gerekiyor. Gerçekçi grafiklere sahip kaliteli oyunları akıcı bir şekilde oynayabilmek için dört çekirdekli grafik işlemciler gerekiyor.

  Yüksek Çözünürlüklü Ekran

  Yüksek görüntü kalitesi de günümüzde tablet alırken vazgeçemeyeceğimiz nitelikler arasında yer alıyor. Düzgün bir şekilde video izlemek, gazete ya da dergi okumak ve oyun oynamak için yüksek çözünürlüklü bir ekran şart. Yeni nesil tabletlerin ekran çözünürlüğü mutlaka HD seviyesinde olmalı. En az 1024×600 çözünürlük kaliteli bir tablet deneyimi için büyük önem teşkil ediyor.

  Uzun Pil Ömrü

  Tüm mobil cihazların yaşadığı sorunların başında pil ömrü geliyor. Düşük güç tüketimli ve yüksek pil ömürlü tabletler her zaman tercih sebebi oluyor. Tabletlerde düşük güç tüketimini sağlamak için Bluetooth 4.0 gibi az güç harcayan, en güncel teknolojilerin kullanılması gerekiyor. Yüksek kapasiteli piller ve düşük güç tüketimi ile sağlanan uzun pil ömrü yeni nesil tabletlerin en önemli özellikleri arasında bulunuyor.

  Çok Yönlü Olmalı

  Yeni nesil tabletler belli sınırlar içinde kalan cihazlar olmamalı. Kullanıcıların hayatının her noktasında onlara yardımcı olabilen tabletler başarıyı yakalıyorlar. Çok yönlü kullanım tabletlerin olmazsa olmaz özellikleri arasında en önemlilerinden biri. Bir tablet ile istediğimiz zaman oyun oynayıp, sosyal medya hesaplarımızı kontrol edebilmeli, aynı zamanda navigasyon özelliği ile yolumuzu bulabilmeliyiz.

  Kaynak:Scrool

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.