Tesla otomobillerde büyük bir güvenlik açığı ortaya çıktı [Video]

0
493

Otomobiller akıllandıkça aslında saldırılara daha açık hale geliyor. Zira yeni nesil otomobiller belirli bir yazılım tarafından yönetiliyor ve kötü niyetli kişiler bu yazılımlara eriştiğinde tüm kontrolü ele geçirebiliyor. Söylenenlere bakılırsa elektrikli otomobil dendiğinde akla ilk gelen firmalardan Tesla da güvenlik konusunda bazı açıklara sahip.

teslaBir güvenlik firması tarafından bulunan açığa göre söz konusu hack işlemi Tesla’nın mobil uygulaması üzerinden gerçekleştiriliyor. Tuzak için açılmış ücretsiz bir Wi-Fi ağına bağlanan ve bir hamburger restoranında avantajlar vadediyor gibi görünürken asıl amacı bilgileri çalmak olan uygulamayı indiren Tesla kullanıcıları hırsızlığın kurbanı oluyor. Tesla uygulamasına erişerek otomobilin yerini bulan hackerlar, sonrasında anahtarsız çalışma moduyla otomobilin tüm kontrolünü eline alabiliyor. Tesla’ya iletilen bu açığın ne kadar tehlikeli olabileceğini gösteren videoya aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Kaynak:LOG

Önceki İçerikNexus telefonlar için Android 7.1 zamanı!
Sonraki İçerikZoru Kolaylaştıran Kredi Denizi
ozankoc
Teknolojiye intel pentium/celeron, ali, amd, 286, 386, i486dx2 lerle i/o kartlar, jumperlarla, unix, MsDos, windows3.x işletim sistemleri eşligin de, başta yapa boza başlayıp hızla gelişen ve değişen teknolojinin hurdaları arasından sıyrlıp yarınımız olan mobil teknolojiler ile devam etmekteyim. 1982 de Ankara da doğdum. Ticari olarak yaklaşık on iki yıldır bilişim ve iletişim sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların, satış, pazarlama, eğitim ve teknik destek alanlarını kapsayan ticari fonksiyonların da, önceleri uzman daha sonra ise yönetici pozisyonlarında görev aldım. Özellikle son 5 yıldır şirketlerin ticari hayatın rekabetçi ortamına daha kolay adapte olabilmelerini sağlayan ekip yönetimi satış-pazarlama, müşteri odaklılık ve teknik eğitmenlik projelerinde görev yaptım. Son bir kaç yıldır markaların sosyal mecralar üzerin de, online itibar, marka bilinirliği üzerine yoğunlaşıyorum. Rekabetlerin sanal ortama taşınması ile sosyal medya, eticaret portallarının kurulum aşamalarına danışmanlıklar yapmaktayım.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.