More

  Sony’nin yeni amiral gemisi Xperia Z3 karşınızda

  Xperia Z1 amiral gemi modeli ile birlikte altyı aylık amiral gemi lansman periyodu belirleyen Sony, Eylül 2014-Şubat 2015 arasındaki dönemi kapsayacak amiral gemi modeli Xperia Z3’e resmiyet kazandırdı.

  Z3

  Bir süredir çeşitli bilgi ve görselleri sızdırılan telefonun teknik özellikleri az çok biliniyordu. Tasarım olarak Xperia Z2 ile benzeşen ancak farklı olarak yuvarlatılmış kenaları ve ince kasası ile elde tutumu geliştirilen telefon bununla birlikte donanım açısından büyük değişiklikler getirmiyor.

  Sony Xperia Z3 yine 5.2 inçlik Full HD çözünürlüğündeki ekranı ile geliyor. Modelin ekranı 600nit parlaklık seviyesine erişerek açık hava koşullarında çok daha görünebilir bir yapıya kavuşmuş.

  Cihaz 2.5GHz saat hızında çalışan Snapdragon 801 AC yongaseti ile önceki nesilden biraz daha hızlı durumda. 3GB RAM belleğe sahip olan cihaz 16GB/32GB artırılabilir kapasite sunuyor. Ön taraftaki S-Force Front Surround stereo hoparlörler de unutulmamış.

  Çeşitli iyileştirmeler içeren 20.7MP çözünürlüğündeki kamerası ISO3200 hassasiyetinde 4K video çekebilen telefon, fotoğraf için de ISO12800 değerini görebiliyor. Çoklu ortam tarafında da stereo hoparlör konfigürasyonu yerini koruyor. Kasa kalınlığı 7.3mm olan telefonun ağırlığı ise 154 gram. Önceki nesle göre kasa inceliğinin oldukça geliştirildiği görülüyor. NFC ve MHL 3.0 gibi özelliklere de sahip olan telefonun pili ise 3100mAh büyüklüğünde. IP65/68 suya dayanıklılık standartları yine modelde yerini almış.

  Xperia Z2 ile kıyaslandığında geriye giden tek yön, en azından teknik veri anlamında baktığımızda pil büyüklüğü gibi görünüyor. Çünkü 3200mAh pile sahip Xperia Z2’den farklı olarak Xperia Z3’te 3100mAh büyüklüğe gerilemiş durumda. Ancak firmaya göre, yapılan optimizasyonlar sayesinde aynı pil süresini sağlayabilecek. Cihaz 569 Avro olarak önümüzdeki aylarda piyasaya sürülecek.

  Kaynak:DH

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.