Japonya merkezli akıllı telefon üreticisi Sony’nin merakla beklenilen yeni nesil Xperia telefonundan yeni haberler geldi. Akıllı telefon kendi ülkesinde onaylandı.

sony-logo

Japonya merkezli üretici Sony, yeni amiral gemi modeli üzerinde çalışmalara devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde sona eren CES 2015 fuarında Sony, Xperia Z serisinin yeni üyesini tanıtmadı. MWC 2015’e doğru gözlerimiz kayarken Japonya’dan yeni bir haber geldi.

Mart ayında düzenlenecek MWC 2015’de tanıtılması beklenilen Xperia Z4, kendi ülkesinde öne çıkan operatörler tarafından test edildi.

NTT DoCoMo, KDDI ve SoftBank tarafından gerçekleştirilen testlerde cihaz, LTE ve Wi-Fi başta olmak üzere tüm kablosuz bağlantı testlerinden başarıyla geçti. Bu sayede gerekli sertifikaları alan model aynı zamanda resmi makamlarca onaylanmış oldu.

sony-xperia-z4-1421571679

Xperia Z4’ün teknik özellik tarafında ise net olmamakla beraber Sony’nin modelde Snapdragon 810 yongasetine yer vermesi bekleniyor. 5,2 inç büyüklüğünde olacak ekran Full HD yada Quad HD çözünürlüğe sahip TRILUMINOS IPS olacak.

Firmanın 20,7 megapiksel çözünürlüğündeki kamerayı kullanması beklenilen telefonda Android 5.0 Lollipop ön yüklü olarak gelecek. Cihazda geleneksel OmniBalance tasarımın sürdürüleceği ise ortaya çıkan haberler arasında.

Ancak cihaz hakkında ortaya çıkan bilgiler daha önce de belirttiğimiz gibi henüz net değil. Zira geçtiğimiz günlerde Sony’nin tasarım dilini değiştireceği öne sürülmüştü.

Model hakkındaki daha doğru bilgileri ise MWC 2015 yaklaştıkça sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak:SDN