More

  Sony telefon tasarım felsefesini çok yakında değiştiriyor.

  Sony’nin yıllardır telefonlarında değiştirmediği tasarım felsefesi çok yakında tarih oluyor. Apple, Samsung ve Huawei gibi şirketler her yıl sundukları modellerle tasarım açısından radikal kararlara imza atarkan Sony, yıllardır OmniBalance olarak adlandırdığı tasarım felsefesinden vazgeçmedi.

  2013 yılından günümüze kadar bu tasarım anlayışını benimseyen Sony gelen son haberlere göre bu tasarım felsefesinden vazgeçiyor. Sony’de çalışan bir yöneticinin aktardığı bilgilere göre Sony OmniBalance tasarım anlayışı yerine Mirai olarak adlandırılan bir tasarım dilini tercih edecek.

  Sony’nin piyasaya sunacağı telefonlarda nasıl bir tasarım sunacağı henüz bilinmese de yeni Sony modellerinde çerçevesiz ekran görme olasılığının çok kuvvetli olduğunu belirtelim. 18:9 en-boy oranına sahip ekranla birlikte geleceği konuşulan yeni Xperia modellerinin ne gibi özellikleri bünyesinde barındıracağı henüz açığa çıkmış değil.

  Yeni tasarım anlayışını benimseyen modelleri büyük bir ihtimalle önümüzdeki yılın şubat ayında gerçekleşecek Mobil Dünya Kongresi’nde göreceğimizi söyleyelim.

  Kaynak:log

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.