Sony Ericsson, Android 4.0 Ice Cream Sandwich Güncellemesinin Detaylarını Yayınladı!

0
112

Sony Ericsson, resmi Ürün Blogu üzerinden Android mobil işletim sisteminden güç alan Xperia serisi akıllı telefonları için yeni 4.0 Ice Cream Sandwich versiyon gücellemesinin Mart sonu ? Nisan başında dağıtılmaya başlayacağını açıkladı! Geliştirme çalışmalarını sürdüren Sony Ericsson yazılım ekibi, Xperia kullanıcı arayüzü ve Android 4.0?ın özelliklerini bir araya getirmekle meşgul.

Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) ve Mobil Dünya Kongresi?nin (MWC) bulunduğu önümüzdeki tatil sezonunda 2012 yılı ürün portföyünün tanıtılmasının akabinde mevcut akıllı telefonlara yazılım güncellemesi dağıtılacak. Mart sonu ? Nisan başında ICS?nin ulaşacağı ilk cihazlar; Xperia Arc S, Xperia Neo V ve Xperia Ray olacak. Nisan sonu ? Mayıs başında ise şu akıllı telefonlar son sürüme yükselecek; Xperia Arc, Xperia Neo, Xperia Pro, Xperia Play, Xperia Mini, Xperia Mini Pro, Xperia Active, Xperia Live with Walkman.

Güncellemeler, her cihaz için aynı zamanda ulaşmayabilir. Oluşturulan takvim tarihleri boyunca güncelleme cihazlara IMEI numaralarına göre uyarı olarak ulaşacak. Bu yazılım güncelleme uyarısını onaylayıp güncellemeyi 3G ya da Wi-Fi bağlantınızdan yükleyebilirsiniz. Belirtilen tarihlerde Sony Ericsson Xperia akıllı telefonunuzu internete bağlı tutun. Alternatif olarak Sony Ericsson PC Companion programını da yazılım güncellemek için kullanabilirsiniz.

2011 yılında duyurduğu tüm akıllı telefonlarını güncelleme kararı alan, hatta yazılım yayınlama takvimini bile oluşturan Sony Ericsson, CES 2011?de ifade ettiği gibi gerçekten bu yılda kendine beyaz bir sayfa açtığını gösterdi. Önceki yıllarda güncelleme sorunları çeken Sony Ericsson kullanıcılarının artık rahatladıklarını söyleyebiliriz. Umarız Sony Ericsson?un bu hamlesi Samsung, HTC ve Motorola?ya da örnek olur.

Kaynak: AndroidTurkiye