More

  Snapdragon 810 Daha Az Isınıyor.

  Qualcomm’un en yeni işlemcisi Snapdragon 810’un firmanın diğer işlemcilerinden daha az ısındığı ortaya çıktı. İşte ısı testinin sonuçları.

  basliksiz-2

  Mobil cihazlar için güçlü işlemciler üreten Qualcomm firması geçtiğimiz aylarda Snapdragon 810 ile karşımıza çıkmıştı. Üst segment Android cihazlarda kullanılacak olan bu işlemci vaadettiği performansı ile göz dolduruyordu. Daha sonra Benchmark testlerinden alınan skorlar da bu işlemcinin ne kadar güçlü olduğunu kanıtlamıştı.

  Daha az ısınıyor

  Açıklanan yeni verilere göre mobil cihazların aşırı CPU kullanımından sonra ısınma problemlerine Qualcomm Snapdragon 810 ile daha az şahit olacağız gibi görünüyor. Snapdragon 801 ile karşılaştırılan Qualcomm 810‘un Asphalt 8 yarış oyununda 20 dakika boyunca denendiği ve bu testte daha az ısındığı ortaya çıktı.

  basliksiz-1

  Snapdragon 801‘in sıcaklığı testlerde 45 dereceyi geçerken Snapdragon 810‘un sıcaklığı maksimum 40 dereceye çıkıyor.  Daha az enerji harcayan 64 Bit mimarili Snapdragon 810’un LG G4,Samsung Galaxy S6, HTC One M9 ve Sony Xperia Z4 gibi yeni amiral gemisi Android cihazlara hayat vermesi bekleniyor.

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.