More

  Siri Artık Sinema Biletleri de Alacak

  Apple’ın yeni işletim sistemi iOS 6.0 için hazırladığı 6.1 güncellemesi ile birlikte, kişisel asistanınız Siri de yeni yetenekler kazanacak.

  Kişisel sesli asistan Siri, iPhone 4S ile birlikte hayatımıza girmiş ve yeni iPad modelleri ile iPhone 5‘te de kullanılarak iyice yaygınlaşmıştı.

  Uygulama Türkiye’de pek bir işlev sahibi olmasa da, özellikle yurtdışında ve Amerika Birleşik Devletleri‘nde on parmağında on marifet olduğunu söyleyebiliriz.

  Canınızın istediği türde bir yemeği yiyebileceğiniz en yakın restorana kadar bulabilen bu marifetli asistan, iOS 6.1 güncellemesinin ardından artık sinema biletlerinizi de sizin yerinize alacak.

  Gitmek istediğiniz filmi Siri‘ye aratmanız ve bulduğu sinemalardan bilet alması için kendisini yönlendirmeniz üzerine çalışan bir sistemle karşı karşıya olacağız.

  Bu sistemin de Türkiye üzerinde çalışmayacağından neredeyse emin olduğumuz için, yurtdışında yaşayan okurlarımızın güle güle kullanması dileğiyle diyelim ve haberimizi noktalayalım.

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.