More

  Siri artık sahibinin sesini tanıyacak

  Apple’ın sanal asistanı Siri artık sadece sahibinin sesine cevap verecek!

  siri

  Apple’ın sanal asistanı Siri, sahibinin sesini tanıyacak şekilde ayarlanabilecek. Bu özellikle birlikte yeni iPhone 6S sahiplerinin kişisel asistanı etkinleştirmek için “Hey Siri” demeleri yeterli olacak.

  iOS 9’un en son test sürümünden alınan ekran görüntüleri, Siri’nin sahibinin sesini tanıyabilmesi için eğitilebileceğini ortaya koyuyor. iOS 9 GM, “Hey Siri” etkinleştirme fonksiyonunu kullanırken, sesinizin daha iyi tanınmasına yardımcı olacak yeni bir özellik içeriyor.

  Tüm güncel iPhone’larda güç kablosu takılıyken “Hey Siri” diyerek kişisel asistan aktif hale getirilebiliyor. Ancak iOS 9’da bu özellik sadece güç kablosu takılı durumdayken değil; her zaman çalışıyor. Ses eğitim özelliği de direkt olarak bu konuyla ilgili.

  iOS 9 GM (Golden Master), artık özelliğin etkin olabilmesi için eğitim sürecini şart koşuyor. Böylece kişisel asistanın sadece telefonun gerçek sahibi konuşunca cevap verebilmesi sağlanmış olacak.

  Kaynak:ChipOnline

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.