More

  Sigorta İle Evinizi Sağlama Alın

  Artık hiçbir şeye şaşırmıyoruz. Bir evi su basması ya da yangın gibi tehlikelere şaşırmamaktan bahsetmiyorum elbette. Çok daha kötü senaryolara dahi alışık hale gelmiş durumdayız. Mesela bir bakmışsınız bir anda evinizin salonuna bir kamyon girivermiş. Yok artık mı diyorsunuz? Oysa biraz araştırırsanız bununla ilgili pek çok örneğe kolayca rastlamanız mümkün olabilir. Ya da siz tatildeyken evinizi soymaya gelen hırsızlar, bunu komşularınızın yardımı ile yapabilir. Hatta sizin eviniz yetmemiş olacak ki fazla ev göz çıkarmaz diye düşünerek aynı anda komşularınızı soyarak güzel mahallenizden büyük bir sevinç ile ayrılabilirler. İşte tam olarak böyle anlarda aklınıza gelen ilk şeyin “ konut sigortası “ olması ise asla bir tesadüf değil.

  mobil porno
  Hepimiz çoğu zaman bu yanlışa düşerek tüm kötü şeylerin başka insanların başına gelebileceği düşüncesine kapılıyoruz. Oysa biz de bir başkası için “diğer insanlar” kategorisindeyiz. Böyle düşündüğümüzde başımıza her an bir felaket gelmesi de olası gözüküyor. İşte hazır tam da şuan aklımıza gelmişken konut sigortası yaptırmanın tam sırası diyebiliriz.

  Evinizin ve evinizin içindeki eşyaların zarar görme riskine karşı hepsini birlikte güvence içine alan sigortaya verilen isin olan konut sigortası, birçok farklı teminat grubundan oluşsa da, en temel teminatlar arasında doğal afetler, yangın ve hırsızlık risklerini kapsamaktadır. Yani eğer konut sigortası yaptırdıysanız ve başınıza bu felaketlerden herhangi biri geldiyse, üzülmeniz için hiçbir neden yok. Çünkü siz zaten yeterince öngörülü bir insan olarak hem evinizi hem de kendinizi çoktan sağlama almıştınız.

  Elbette bunun aksi bir durumda, herhangi bir felaketten sonra eğer konut sigortası yaptırmadıysanız, ortaya çıkan zararı üstlenecek herhangi bir yer bulunmadığından, hissedeceğiniz şeyleri şimdiden az çok tahmin edebiliyoruz. İster paket olarak seçebileceğiniz ister tek tek seçebileceğiniz konut sigortası poliçeleri ile aklınızın evinizde kalmasına son vererek her gün kapınızı güvenle kapatabilirsiniz. Ne de olsa evinizi sizin kadar düşünen başka birileri de var ve başınıza her ne gelirse gelsin ilk anda sizin yanınızda olacaklar.

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.