Samsung HARMAN’ı satın aldı

0
215
Güney Koreli teknoloji devi, ses teknolojileri konusunda oldukça deneyimli olan HARMAN International Industries’i satın aldı. Bu hamlenin Samsung cihazlarının ses kalitesini etkileyeceği düşünülüyor.

Birçok farklı sektörde liderliği elinde bulundurması nedeniyle büyük bir para kaynağına sahip olan Samsung, HARMAN International Industries’i 8 milyar dolar karşılığında satın aldığını resmen duyurdu. Bu işlemle bugüne kadarki en büyük satın alma hamlesine imza atan Güney Koreli şirket, HARMAN’a sahip olmasıyla birlikte Harman Kardon, Infinity, JBL, Lexicon ve Mark Levinson gibi markaları da bünyesine katmış oldu.

Samsung Electronics Başkanı Young Sohn tarafından yapılan açıklamayla resmiyet kazanan satın alma işlemi, Samsung’un akıllı telefonlarıyla ve ses kalitesinin ön planda olduğu diğer cihazlarla yakından ilişkili. Senelerdir ses teknolojileri üzerinde çalışmalarını sürdüren ve birbirinden kaliteli donanımlar üreten HARMAN’ın Samsung’a katılmasıyla birlikte Samsung cihazlarının ses teknolojilerinin de gelişeceği tahmin ediliyor.
Samsung Galaxy S8’in ve Galaxy S8 Plus’ın ses donanımlarının AKG Acoustics’e emanet edilmiş olması, HARMAN teknolojisini yakın bir zamanda görebileceğimiz anlamına geliyor.

Kaynak:DH

Önceki İçerikHuawei P10 ve P10 Plus Tanıtıldı!
Sonraki İçerikPlayStation 4 oyunları PC’de oynanabilecek!
Teknolojiye intel pentium/celeron, ali, amd, 286, 386, i486dx2 lerle i/o kartlar, jumperlarla, unix, MsDos, windows3.x işletim sistemleri eşligin de, başta yapa boza başlayıp hızla gelişen ve değişen teknolojinin hurdaları arasından sıyrlıp yarınımız olan mobil teknolojiler ile devam etmekteyim. 1982 de Ankara da doğdum. Ticari olarak yaklaşık on iki yıldır bilişim ve iletişim sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların, satış, pazarlama, eğitim ve teknik destek alanlarını kapsayan ticari fonksiyonların da, önceleri uzman daha sonra ise yönetici pozisyonlarında görev aldım. Özellikle son 5 yıldır şirketlerin ticari hayatın rekabetçi ortamına daha kolay adapte olabilmelerini sağlayan ekip yönetimi satış-pazarlama, müşteri odaklılık ve teknik eğitmenlik projelerinde görev yaptım. Son bir kaç yıldır markaların sosyal mecralar üzerin de, online itibar, marka bilinirliği üzerine yoğunlaşıyorum. Rekabetlerin sanal ortama taşınması ile sosyal medya, eticaret portallarının kurulum aşamalarına danışmanlıklar yapmaktayım.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.