More

  Samsung Galaxy S3 için Jelly Bean Çıktı!

  Samsung’un amiral gemisi Galaxy S3 için Android 4.1.1 Jelly Bean güncellemesi OTA yoluyla ilk olarak Polonya’da ortaya çıktı. İşte güncellemenin detayları haberimizde.

  Google‘ın yaklaşık 3 ay önce tanıttığı Android 4.1.1 Jelly Bean işletim sistemi, Google‘ın Nexus 7, Galaxy Nexus ve Nexus S gibi modellerinde kullanılıyor. Ayrıca Samsung Galaxy Note 2‘de de Android 4.1 Jelly Bean işletim sistemi yüklü olarak geliyor.

  Android kullanım oranlarına baktığımızda Jelly Bean hızlı bir yükselişe sahip. Bu yükselişi arttıracak bir hamle de 20 milyon satış oranını aşan Galaxy S3‘e gelecek olan güncelleme.

  Samsung‘un Android 4.1.1 işletim sistemini Galaxy S3‘e port etme çalışmaları IFA 2012 öncesi bitmişti. Son hız ayarlamaları ve güncellemeler yapılıyordu. En sonunda güncelleme çıkacak duruma geldi.

  Android 4.0.4 Ice Cream Sandwich ile gelen Galaxy S3, irili ufaklı 4 güncelleme aldı. Fakat rehbere geç girme ve arayüzün geç gelme sorunları başta olmak üzere yüksek RAM kullanımı gibi eleştirilen noktalarına bu güncellemeler derman olmadı.

  Polonya‘da Galaxy S3 sahiplerine OTA yoluyla gelen Jelly Bean güncellemesi, cihazın performansını da arttırıyor. XDA başta olmak üzere geliştirici sitelerindeki yorumlara göre GeekBench testinde 1700 puan seviyesi Jelly Bean ile görülüyor. iPhone 5′in 1500 puan seviyelerinde kaldığını hatırlatalım. Kısaca Galaxy S3, Jelly Bean güncellemesiyle iPhone 5‘ten daha hızlı olacak gibi.

  Project Butter ile oldukça hızlı geçişlere sahip olacak olan Jelly Bean güncellemesi, Google Now başta olmak üzere pek çok yenihizmetle beraber geliyor.

  Yenilenen widgetlar ve boyutunu ayarlayabildiğimiz Pop up Play ekranı gibi özelliklerin eklendiği Galaxy S3, Galaxy Note 2‘ye benzer arayüz ile geliyor.

  Galaxy S3 için Jelly Bean güncellemesinin ülkemize Ekim başlarında gelmesi bekleniyor.

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.