More

  Samsung Bir Dava Daha Kaybetti

  Samsung ile Apple arasındaki patent savaşları sona ermeyecek gibi görünüyor. Bu kez Hollanda’da bir savcı Samsung’un Apple’ın patentlerini ihlal ettiğini onayladı.

  Apple ile Samsung arasında uzun süredir bariz bir savaş durumu söz konusu. İki tarafta kılıçlarını çekmiş durumdalar ve birbirlerine aralıksız olarak patent davaları açmaya devam ediyorlar.

   

  Son olarak Hollanda’da Apple‘ın mahkemelere yaptığı başvuru, ekran kaydırması sırasında sona gelindiğinde ekranın geri sekmesi ile ilgili bir patentin ihlal edildiği gerekçesiyle dava açıldı

  Samsung‘un Apple’a karşı kaybettiği 1 milyar dolarlık tazminat davasının ardından bir kez daha yenilgiye uğraması firma tarafından nasıl karşılanır bilinmez ama Apple’ın yetkililerinin bu konuda oldukça sevinçli olduğu kesin.

  Mahkeme Samsung‘u halihazırda Android 2.2 ve Android 3 yüklü telefon ve tabletlerin satışının durdurulmasını istedi ve Samsung’u Galaxy cihazların işletim sistemlerinin güncellenmediği her günde 100.000 $’lık bir miktarı Apple’a ödemek durumunda bıraktı.

  Bakalım Samsung’un konu ile ilgili tepkisi ne yönde olacak? Hep birlikte göreceğiz.

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  1 Comment

  1. / If you already have an iPhone 4 and don’t relaly need the extra speed or optional storage this new one has, then yes wait for the next one. My 3GS is now over two years old and won’t run iOS 5 very well so I will get one.

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.