Samsung Bir Dava Daha Kaybetti

1
60

Samsung ile Apple arasındaki patent savaşları sona ermeyecek gibi görünüyor. Bu kez Hollanda’da bir savcı Samsung’un Apple’ın patentlerini ihlal ettiğini onayladı.

Apple ile Samsung arasında uzun süredir bariz bir savaş durumu söz konusu. İki tarafta kılıçlarını çekmiş durumdalar ve birbirlerine aralıksız olarak patent davaları açmaya devam ediyorlar.

 

Son olarak Hollanda’da Apple‘ın mahkemelere yaptığı başvuru, ekran kaydırması sırasında sona gelindiğinde ekranın geri sekmesi ile ilgili bir patentin ihlal edildiği gerekçesiyle dava açıldı

Samsung‘un Apple’a karşı kaybettiği 1 milyar dolarlık tazminat davasının ardından bir kez daha yenilgiye uğraması firma tarafından nasıl karşılanır bilinmez ama Apple’ın yetkililerinin bu konuda oldukça sevinçli olduğu kesin.

Mahkeme Samsung‘u halihazırda Android 2.2 ve Android 3 yüklü telefon ve tabletlerin satışının durdurulmasını istedi ve Samsung’u Galaxy cihazların işletim sistemlerinin güncellenmediği her günde 100.000 $’lık bir miktarı Apple’a ödemek durumunda bıraktı.

Bakalım Samsung’un konu ile ilgili tepkisi ne yönde olacak? Hep birlikte göreceğiz.

Kaynak:SDN