More

  Samsung AMD’yi Satın Alabilir.

  Dev mobil cihaz üreticisi Samsung, işlemci alanında liderlik koltuğuna oturmak için çok yakında AMD’yi satın alabilir. İşte satın alma hakkında detaylar.

  FB_IMG_1427444227386

  İşlemci pazarında bir Intel, Qualcomm, AMD ve Nvidia kadar dikkat çekmese de, aslında büyük bir üretici olan Samsung, sektörde lider marka olmayı hedefliyor.

  Bugüne kadar genellikle mobil Exynos işlemci modelleri ile tanıdığımızSamsung, aslında yıllardır farklı alanlarda çok çeşitli ürünler geliştirmeye devam ediyor.

  Ancak yine de Intel ve AMD kadar bilgisayar cephesinde dikkat çekemeyenSamsung, çok yakında önemli bir satın alma gerçekleştirebilir.

  Uzun zaman önce konuşulmasına karşın hiçbir şekilde resmiyete dökülmeyen Samsung‘un AMD‘yi satın alması iddiası, yeniden gündeme geldi.

  AMD‘yi satın alarak en büyük işlemci üreticisi olmak istediği iddia edilenSamsung, böyle bir satın almayı gerçekleştirdiği taktirde hem kendi, hem de AMD için büyük bir gelişmeye sebep olabilir.

  SamMobile kaynağından gelen bilgilere göre, Samsung AMD‘yi satın alarak yarı iletken piyasasında lider olmak istiyor. Ayrıca belirtilenlere göreSamsung bu satın almayı gerçekleştirdiğinde AMD‘nin fikri mülküyet haklarını koruyacak.

  Yani satın alma gerçekleşirse, piyasada yine AMD markalı işlemcilergörmeye devam edeceğiz. Fakat AMD‘nin başında Samsung olacağı için hem Samsung‘un işlemci piyasasındaki konumu değişecek, hem deAMD‘nin arge çalışmalarına ayrılacak daha büyük bütçeler ile daha iyiişlemciler üretilebilecek.

  Şu an için haber doğrulanmış değil. Ancak gerçek olma payı da var. Bakalım Samsung‘un AMD satın alması gerçekleşecek mi? Yoksa bu daBlackberry satın almasında olduğu gibi asılsız bir iddia mı?

   

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.