More

  Samsung akıllı telefon stratejilerinde değişikliğe gidiyor

  Yılın üçüncü çeyreğinde akıllı telefon satışlarını artırmasına karşın gelirlerde yaşanan düşüşler, Samsung’un önümüzdeki dönem için mobil cihaz bölümünde strateji değişikliğine gitmesine neden oldu.
  Samsung-Gear-smartphone-tablet-compatibility-list
  Samsung son çeyrekte amiral gemi modellerden ziyade orta ve giriş seviyesi akıllı telefon modellerinde artan bir ilgiye şahit oldu. Ancak bu durum ortalama telefon satış fiyatını aşağı çektiği için gelirler de düşüş gösterdi.
  Firma büyümesini devam ettirmek adına her fiyat çizgisinde ürünlerin rekabetçiliğini artırmayı hedefliyor. Bu bağlamda her fiyat çizgisinde sayısız ürün yerine stratejik bir kaç model ile başarı aranacak. Bu stratejik modeller kavisli ekran, AMOLED ekran veya metal çerçeve gibi premium seviyede özelliklere sahip olacak.
  Samsung tablet tarafında da benzer bir strateji uygulayacak. Yine her fiyat çizgisinde stratejik modeller yer alacakken tasarım açısından da tüketicinin ilgisini çekecek dokunuşlar olacak. Firma ayrıca giyilebilir cihaz pazarında büyük bir potansiyel gördüğü için büyüme hızını artırma adına sektöre yatırımlarını artırmayı planlıyor.
  Kaynak:DH

   

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.