More

  RIM, BlackBerry Management Center?ı duyurdu!

  Ücretsiz online hizmet, küçük işletmelerin buluttaki BlackBerry akıllı telefonlarını merkezi olarak yönetmelerine ve korumalarına yardımcı oluyor.

  Research In Motion (RIM) bugün küçük işletmelerin BlackBerry akıllı telefonlarını merkezi olarak yönetebilmesini sağlayan BlackBerry® Management Center?ı (BlackBerry Yönetim Merkezi) duyurdu. Ücretsiz bir online hizmet* olan BlackBerry Management Center ile küçük işletmeler hem şirketin hem de çalışanların bulutta yer alan BlackBerry® akıllı telefonlarını merkezi olarak yönetebiliyor ve cihazda yer alan iş ile ilgili bilgileri koruyabiliyor. Bu hizmet, 100 adete kadar BlackBerry akıllı telefonu olan ve e-postalara internet hizmet sağlayıcısı (ISP) veya Gmail, Hotmail ve Yahoo! gibi web tabanlı e-posta servisleriyle erişen işletmeler için tasarlandı.

  RIM Kurumsal Ürün Yönetimi Başkan Yardımcısı Alan Panezic konuyla ilgili olarak ?RIM?in küçük işletmeler için özel olarak tasarladığı en yeni bulut hizmetini  sunuyor olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz? dedi. Panezic sözlerine şöyle devam etti: ?BlackBerry Management Center ücretsiz bir hizmet olmakla birlikte çalışanların bulut içerisindeki BlackBerry akıllı telefonlarını yönetmek ve desteklemek için etkili bir yol.?

  BlackBerry Management Center ile küçük işletmelerde işler aksamıyor

  Kayıp bir akıllı telefonun gerçek maliyeti nedir? İşletmeler için bu maliyet, cihazın gerçek maliyetinden çok daha fazla olabilir. Verimlilik kaybının getireceği maliyet, yeni bir cihazın kurulumu ve kayıp bilgilerin kurtarılması için harcanan zamanla toplanınca binlerce dolara mal olabilir. Müşteri ve şirketlere ait gizli bilgilerin yer aldığı korumasız cihazların kaybolması veya çalınmasıyla yanlış ellere düşmesi ise bu maliyetin daha da artmasına neden olur.

  BlackBerry® Management Center akıllı telefonların düzenli olarak otomatik bir şekilde yedeklemesine, kayıp cihazların bulunmasında, cihaz şifresinin sıfırlanmasına veya cihazın kaybolması ya da çalınması durumunda cihazdaki bilgilerin uzaktan silinmesine yardımcı oluyor.

  Şirket veya çalışanların buluttaki akıllı telefonlarının yönetimini kolaylaştırmakla birlikte BlackBerry Management Center, cihazın çalınması veya kaybolması durumunda işlerin aksamaması için riski minimuma indiriyor. Küçük işletmelerin bu hizmeti kullanması için 5 önemli neden ise şunlar:

  –          Cihaz içinde saklanan işle ilgili içeriğin kaybolmasını önlemek için BlackBerry akıllı telefonları günlük, haftalık veya aylık bazda kablosuz ve otomatik olarak yedeklemek

  –          Çalışanların çalınan veya kaybolan BlackBerry akıllı telefonlarını uzaktan kilitleyerek veya gerekirse MicroSD kart da dahil olmak üzere tüm içeriği silerek korumak

  –          BlackBerry akıllı telefonu uzaktan kilitleyerek, yüksek sesle çalmasını ve ana menüde mesaj gösterimini sağlayarak cihazın yerini saptamak.

  –          Cihaz ayarları ve içeriği yeni cihaza kolaylıkla yeniden yüklemek

  –          Parolayı sıfırlamak

  BlackBerry Management Center bugün, yani 15 Ağustos 2011 tarihi itibariyle  www.blackberry.com/managementcenter  sayfasından kullanılabilecek.

   

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.