More

  RIM?den Yaşanılan Sorunla İlgili Açıklama Geldi.

  Bir kaç gündür BlackBerry kullanıcıları internet servislerinde yaşanan sorun nedeniyle BBM ve e-posta hizmetlerinde sıkıntı yaşıyorlar. BlackBerry?nin üreticisi RIM, konu ile ilgili az önce bir açıklama yayınladı. Sizlerle bu açıklamayı paylaşıyoruz:

  ?Avrupa, Ortadoğu, Afrika, Hindistan, Brezilya, Şili ve Arjantin?deki BlackBerry kullanıcılarının mesajlaşma ve internet tarayıcısında yaşadıkları gecikmeler, RIM altyapısındaki temel devre anahtarlarından birinde oluşan arıza nedeniyle meydana gelmektedir. Sistem, ağdaki akışta bir sorun olduğunda akış yükünü yedek anahtara aktararak yükü kaldıracak yetkinlikte tasarlanmış olmasına ve daha önce test edildiğinde bu işlevi yerine getirebilmiş olmasına rağmen, bu şekilde gerçekleşmemiştir. Sonuç olarak, oluşan yüksek miktardaki veri birikmesini temizleyerek servislerimizi bir an önce normal işleyişine döndürmek üzere çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu durumdan kaynaklı sorun yaşayan kullanıcılarımızdan özür dileriz. Konuyla ilgili bilgilendirmeye devam edeceğiz.?

  Umarız ki yaşanan sorunlar bir an önce çözülür ve BlackBerry kullanıcıları bir an önce BBM?lerine ve e-postalarına kavuşurlar.

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.