More

  Qualcomm’dan hızlı şarj çözümü ve fazlası

  Ceplerimizin işlemcilerini üreten Qualcomm, yeni işlemci ve şarj teknolojilerini duyurdu!

  640x360xqualcomm-snapdragon-400-600-tanitildi-manset_640x360.jpg.pagespeed.ic.dFG0ZKnZ09

  Qualcomm Snapdragon Ses Aktivasyonu, Qualcomm Quick Charge 2.0 ve yeni işlemcileri Snapdragon 400 ve 200‘ü tanıttı. Şirketin bütünleşik ses çözümlerine yeni eklenen ve Android cihazlarda bir ilk niteliği taşıyan Snapdragon Ses Aktivasyonu diğer adıyla “Hey Snapdragon!” hem güvenlik hem de güç etkinliği arayan kullanıcılar için dünyanın ilk bütünleşik, her zaman açık ve düşük güç tüketimli dinleme özelliklerini sunuyor.

  Tanıtılan yeniliklerden bir diğeri Qualcomm Quick Charge 2.0 ise Qualcomm Quick Charge 1.0’ın yeni nesil ve geliştirilmiş versiyonu ve akıllı cihazları ve tabletleri yüzde 40 oranında daha hızlı şarj etmeyi sağlayan bir cihaz-içi çözümü. Artırılmış hız ve daha fazla esneklik sunan bu versiyon Snapdragon 800 işlemcisini kullanan her akıllı telefon veya tabletin yanı sıra şarj aletlerinde de mevcut.

  Geçtiğimiz CES etkinliğinde tanıtılan Snapdragon 800 ve 600 işlemcileri ise en son teknolojiye sahip olan akıllı telefonları, tabletleri ve mobil-işlem cihazlarını hedef alıyor. Qualcomm milyonlarca insanın internete ilk defa cep telefonlarından erişebildiği Çin gibi gelişen pazarlara özel, orta ve giriş segmentindeki akıllı telefonlar için de mobil teknoloji sağlamaya kendini adıyor.

  Qualcomm’un Pazarlama Başkan Yardımcı Tim McDonough‘un yeni blog yazısında şirketin, gelişen pazarlar için tak ve kullan bir model olan uygun fiyatlı, yüksek performanslı yeni işlemcileri Snapdraon 400 ve Snapdragon 200’ü duyurduğundan bahsediyor.

  Qualcomm, Qualcomm Reference Designs (QRD)programı kapsamındaki yatırımından da görüldüğü üzere bu bölgeyi önemli bir fırsat olarak görüyor. Şu anda gelişim aşamasında olan 450’nin üzerinde Snapdragon temelli tasarım ve şirketin QRD çözümlerini temel alan 100’ün üzerinde tasarım gelecekte var olacak.

  Basın bülteninden derlenmiştir

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  1 Comment

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.