PlayStation 4 oyunları PC’de oynanabilecek!

0
291

Sony, dün yaptığı açıklama ile PlayStation 4 oyunlarının çok yakında PC üzerinden de oynanabileceğini açıkladı.

Sony, PlayStation 4‘ün tanıtımından bir süre sonra PS Now hizmetini duyurmuştu. PS Now hizmeti sayesinde PlayStation 3 oyunları PS4 ve Windows PC üzerinden oynanabiliyordu. Stream mantığı ile çalışan PS Now hizmeti güçlü internet altyapısı istediğinden belli başlı ülkelerde kullanılabiliyordu.
Sony, dün yaptığı duyuru ile PC oyuncularını heyecanlandırmayı başardı. Açıklamalara göre; PS Now hizmeti artık PlayStation 4 oyunlarını da destekleyecek.

İlerleyen süreçte PC kullanıcıları PS Now üzerinden bilgisayarlarında PlayStation 4 oyunlarını oynayabilecek. Ancak bunun için bazı gereksinimlere ihtiyaç olacak.

PS Now Minimum Sistem Gereksinimleri 

CPU: 1,33 GHz Dört Çekirdekli Intel Atom

GPU: Intel HD Graphics 3000

RAM: 2 GB

PS Now Tavsiye Edilen Sistem Gereksinimleri

CPU: 3,5 GHz Intel Core i3 veya 3,8 GHz AMD A10

GPU: GeForce GT 730 veya Radeon R7

RAM: 2 GB

PS Now şimdilik Belçika, Hollanda ve Birleşik Krallık’ta hizmet veriyor. Aylık üyelik sistemi ile çalışan PS Now’ın fiyatı ise 19.99 Dolar/Euro olarak belirlendi. PS Now’ın ülkemize ne zaman geleceği henüz bilinmiyor.

Kaynak:teknolojioku

Önceki İçerikSamsung HARMAN’ı satın aldı
Sonraki İçerikApple’dan MacBook ve iPhone’u bir araya getiren patent
Teknolojiye intel pentium/celeron, ali, amd, 286, 386, i486dx2 lerle i/o kartlar, jumperlarla, unix, MsDos, windows3.x işletim sistemleri eşligin de, başta yapa boza başlayıp hızla gelişen ve değişen teknolojinin hurdaları arasından sıyrlıp yarınımız olan mobil teknolojiler ile devam etmekteyim. 1982 de Ankara da doğdum. Ticari olarak yaklaşık on iki yıldır bilişim ve iletişim sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların, satış, pazarlama, eğitim ve teknik destek alanlarını kapsayan ticari fonksiyonların da, önceleri uzman daha sonra ise yönetici pozisyonlarında görev aldım. Özellikle son 5 yıldır şirketlerin ticari hayatın rekabetçi ortamına daha kolay adapte olabilmelerini sağlayan ekip yönetimi satış-pazarlama, müşteri odaklılık ve teknik eğitmenlik projelerinde görev yaptım. Son bir kaç yıldır markaların sosyal mecralar üzerin de, online itibar, marka bilinirliği üzerine yoğunlaşıyorum. Rekabetlerin sanal ortama taşınması ile sosyal medya, eticaret portallarının kurulum aşamalarına danışmanlıklar yapmaktayım.

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.