More

  Önemli iddia; Ford, Tesla’nın potansiyel en büyük rakibini satın almaya hazırlanıyor!

  konulu porno
  Opel’i PSA grubuna satan General Motors’a, projesini hayata geçirmek için kaynak arayan Lucid’in dahil olması ortalığı karıştırma potansiyelini de beraberinde getirebilir.

  Yaklaşık 10 yıllık bir geçmişi geride bırakan Kaliforniya merkezli üretici Lucid Motors, liste başında Tesla’nın yer aldığı elektrikli otomobil pazarındaki en büyük atılımını geçtiğimiz yıl tanıtımını gerçekleştirdiği 1000 beygir ve 643 kilometre menzilli Air ile yapmıştı. Tanıtımda ve sonraki süreçte aracın gerek teknik yapısı gerekse tasarımıyla bekledikleri ilgili gören Lucid ekibinin önündeki en büyük problemse yatırım ve finansman eksikliği oldu. Air’in üretime geçirilme sürecini de doğrudan etkileyen bu süreçte nisan ayındaki New York Otomobil Fuarı’nda konuşan marka yöneticilerinden Peter Rawlinson, Arizona’da açmak istedikleri üretim tesisi için ihtiyaç duyulan paranın (Yaklaşık 700 milyon dolar) henüz bulunamadığını ifade ederken, bu açıklama sonrası Air’in seri üretime geçemeyebileceği bile konuşulmuştu. Otomobil üretiminin yanında uzak doğu pazarında, elektrikli otobüslerde kullanılmak üzere batarya geliştirmesi gerçekleştiren ve orada 100 milyon dolar‘lık bir yatırım desteği alan Lucid ile ilgili ortaya çıkan son iddia büyük bir satın almayı işaret ediyor.

  Tesla’nın gerisine düşerek Amerika’nın en değerli ikinci otomobil üreticisi konumunda yer alan Ford‘un başrolünde yer aldığı satın alma iddialarında her iki tarafta şu anlık sessizliğini koruyor. Automotive News’e yansıyan haberde Ford cephesine konuyla ilgili bilgi almak adına iletişime geçildiği lakin soruların şimdilik cevapsız bırakıldığı ifade edildi. Elinde Air gibi oldukça iddialı bir model ve hatırı sayılır bir teknolojinin bulunduğu Lucid Motors’u satın alarak hem kendi modellerinde hem de pazar payında iyileşmenin görülebilme ihtimali olan Ford’un bu adımı atmasının olasılığıysa şimdilik yüksek gözüküyor. Önümüzdeki günlerde resmi adımların atıldığına şahit olabiliriz.

  Kaynak:LOG

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.