Nokia?dan Windows 8 RT Yüklü Tablet Bilgisayar

0
53

Windows Phone 8?li akıllı telefonları ile yeniden yükselişe geçen Nokia, Windows 8 RT?li bir tablet bilgisayar hazırlığında. İşte detaylar:

Nokia cephesindeki güzel gelişmeler, heyecan verici söylentilerin de hızla yayılmaya başlamasına neden oldu. Bu konudaki önemli ve son iddialarından biri de Windows 8 RT yüklü bir tablet bilgisayar. DigiTimes tarafından ortaya atılan iddiaya göre ürün büyük ölçüde hazır gibi.

nokia_tablet
nokia_tablet

Bu konuda Nokia, Microsoft ve Qualcomm üçlüsünün ortaklaşa bir çalışma yürüttüğü de gelen bilgiler arasında. Windows Phone 8 yüklü akıllı telefonlarında Qualcomm ürünlerini tercih eden Nokia?nın, tablet bilgisayarında da dört çekirdekli bir Qualcomm mimarisini kullanacağı konuşuluyor.

25-28 Şubat tarihleri arasında Barcelona?da düzenlenecek olan MWC 2013 kapsamında tanıtılması beklenen tablet bilgisayarın Mart ayı içersinde de vitrinlerdeki yerini alması bekleniyor. 10 inçlik bir ekranın kullanılacağı ön görülen Nokia tabletinde Full HD ekran çözünürlüğü, 8 megapiksellik kamera, 2GB RAM, 64GB dahili hafıza gibi özelliklerin yer alacağını tahmin ediyoruz.

Kaynak:Scroll