Nokia Tablet Nasıl Olacak?

2
58

Nokia Tablet Nasıl Olacak?

Bütün büyük markalar birer birer tablet modellerini tanıtırken, Nokia neden sessiz kalıyor? Nokia CEO’su Stephen Elop firmanın tablet planlarını anlattı. Nokia tablet nasıl olacak?

Teknoloji dünyasının tüm büyük isimleri kendi tabletlerini piyasaya sürüyorlar. Apple ile başlayan akıma kapılan dev isimler arasında RIM, HP ve hatta son olarak Sony var. Android tabanlı onlarca farklı markayı saymaya gerek bile yok.

Bu isimlerin arasında bir eksik gözünüze çarptı mı? Cep telefonu denilince akla ilk gelen isimlerden olan Nokia’nın tablet konusunda çok da atak olmadığı görülüyor.

Daha önce Maemo tabanlı tablet planları olan Nokia’nın piyasadaki mevcut tablet modelleri ile rekabete girebilecek düzeyde bir ürünle karşımıza çıkıp çıkmayacağı merak konusu.

Nokia CEO’su Stephen Elop, Finlandiya’da yayın yapan YLE televizyonunda verdiği röportajda tabletler konusunda çok dikkatli çalışılması gerektiğini söyledi.

Nokia’nın daha önceleri tablet benzeri modelleri ortaya çıkmıştı

Nokia Farkını Ortaya Koymalı

Microsoft ile yaptıkları ortaklıktan sonra tabletler için Windows tabanlı bir model geliştirebilecekleri gibi başka yazılım platformlarını da değerlendirebileceklerini belirten Elop, şu an için ekiplerinin Nokia için en doğru tablet stratejisini belirlemek için çalıştıklarını söyledi.

Piyasada neredeyse 200’den fazla tablet modeli olduğunu ve bunlardan sadece birinin başarı yakaladığını söyleyen Stephen Elop, diğerlerinden farklı olmayan bir tablet üretmek istemediklerini, Nokia farkını ortaya koyacak bir ürün geliştirmek istediklerini belirtti.

Stephen Elop’un bu açıklamalarından Nokia’nın yakın zamanda bir tablet modeliyle karşımıza çıkmasının zor olduğunu fakat eninde sonunda Nokia markasını taşıyan bir tabletle karşılaşacağımızı anlayabiliriz.

Kaynak; SDN