Google’nın Nexus serisi için Android 4.4.3 KitKat güncellemesini yayınlama tarihi belli oldu. Güncelleme alacak cihazlar arasında Nexus 4, Nexus 5, Nexus 7 ve Nexus 10 bulunuyor.

 nexus_news1400278707

Google’ın geçerli Nexus serisi için Android 4.4.3 KitKat güncellemesi bir süredir bekleniyor. Son gelen haberler ise güncellemenin yayınlanma tarihinin belli olduğu yönünde. Android Geeks sitesinin, Google’a yakın kaynaklara dayandırdığı bilgiye göre Nexus cihazlar için güncelleme 28 Mayıs günü yayınlanacak.

4 cihaza geliyor

Güncelleme alacak cihazlar arasında Nexus 4 ve Nexus 5 akıllı telefonlar ile Nexus 7 ve Nexus 10 tablet yer alıyor. Güncellenemenin Google Play Edition cihazlara gelip gelmeyeceği ise belirsizliğini koruyor. Verilen bilgilere göre 4.3.3 sürümü Google TV’nin yeni sürümlerine destek, çeşitli Bluetooth iyileştirmeleri, bağlanabilirlik ve genel hata giderme desteği içerecek.

Gelecek sürüm ne zaman?

Nexus cihazlar için beklenen 4.3.3 sürümünün yanısıra kaynaklar Google‘ı tamamen yeni ana Android sürümünü ve dedikodusu yapılan Nexus 8‘i bul yılki geliştirici konferansı I/O‘da tanıtacağını iddia ediyor. Bakalım Google hakkındaki bu iddialar önümüzdeki dönemde gerçek olacak mı?

Kaynak:sdn