More

  Microsoft’tan Windows Phone için Samsung’a bir milyar dolar yardım

  Microsoft’un Windows Phone ekosisteminde en büyük hakim unsur hiç şüphesiz Nokia. Ekosistemin neredeyse yüzde 90’ını elinde tutan firma pek çok model ile pazarı domine ediyor. Ancak durum diğer üretici ortaklar için aynı değil.

  jigolo

  samsungyumicrosoft
  Microsoft, Nokia’yı kesinlikle daha önde tutmayacağını açıklasa da diğer firmaların ekosisteme katkıları sınırlı sayıda kaldı. Ancak Microsoft görünüşe göre tek firmayla yola devam etmek istemiyor.
  Murtazin tarafından sızdırılan bilgilere göre Microsoft, Windows Phone cihaz üretimine devam etmesi karşılığında Samsung’a bir milyar dolarlık bir destek vaad etti. Bilindiği gibi Microsoft, Nokia ile yaptığı ilk ortaklık anlaşmasında da 1 milyar dolarlık bir destek sağlamıştı.
  İddianın ne kadar doğru olduğu veya Samsung’un buna ne cevap verdiği hakkında şimdilik birşey söylemek zor. Ancak Samsung’un Galaxy S4 LTE ile benzer özelliklere sahip bir Windows Phone amiral gemi modeli üzerinde çalıştığı iddiaları bunu destekler mahiyette.
  Samsung’un Windows Phone ekosistemine çok fazla ağırlık vermemesinin sebeplerinden birisi olarak operatörlerin Android tarafında rekorlar kıran firmanın Windows Phone tarafında aynı çizgiyi tutturamayacağını düşünmesi ve kampanyalarında yer vermemesi gösteriliyor.
  Kaynak:DH

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.