More

  Microsoft, BlackBerry’i Satın Alıyor!

  Teknoloji dünyasına bomba gibi bir iddia düştü! Microsoft’un BlackBerry’i satın alacağı söyleniyor. Sizce zor günler geçiren BlackBerry bu fiyatı hakkediyor mu?

  blackberry-logo

  BlackBerry’nin zor günler geçirdiğini ve çalışanlarını işten çıkaracağını sizlere kısa süre önce aktarmıştık. Bu olayın üzerinden çok kısa bir süre geçmesine rağmen, zor günler geçiren ve git gide pazar payının küçüldüğüBlackBerry firmasının Microsoft tarafından satın alınacağı dedikoduları patlak verdi.

  BlackBerry Satılıyor!

  Teknoloji dünyasına bomba gibi düşen bu iddiaya göre Microsoft, BlackBerry için tam 7 milyar dolar fiyat öneriyor. Hatırlayacağınız üzere Microsoft, Nokia’nın cihazlar ve servisler bölümünü 7.5 milyar dolar ödeyerek satın almıştı. Nokia da satıldığı dönemde Windows Phone ile hayat bulmak istemiş ancak daha da kötü bir grafik çizmişti.BlackBerry’nin geleceği de pek parlak sayılmaz. BlackBerry OS, uygulama kıtlığı olan tüm platformların ölmeye mahkum olduğu gibi daha da kötüye doğru gidiyor. Microsoft’un bu kadar kötü durumda olan bir firmayı satın alıp ne yapacağı merak konusu.

  classic-handson-11-970-80

  Tahminlere göre BlackBerry de Microsoft’un renklerine bağlanırsa Windows Phone işletim sistemli ve fiziksel klavyeye sahip cihazlar göreceğiz. Bakalım bu iddialar hakkında ilerleyen günlerde bir açıklama yapılacak mı?

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.