More

  LG ve Intel Birlikte Mobil işlemci Üretecekler!

  Apple’dan sonra LG‘de yeni nesil mobil işlemcilerini birlikte üretmek için Dünya’nın en büyük işlemci üreticisi olan Intel ile anlaştı.

  lg-intelAkıllı telefonların gücünü aldığı en önemli donanımsal parça olan çipsetler ve üzerinde bulundurdukları işlemci (CPU) pazarı, neredeyse akıllı telefon pazarı kadar rekabetli geçiyor ve her geçen gün mobil işlemci üreticileri yeni teknolojilerine yönelik duyurular paylaşıyorlar.

  Bu alanda en önemli oyunculardan olan üreticiler arasında, Snapdragon ile Qualcomm, Exynos ile Samsung, Nuclun ile LG, Kirin ile Huawei, Tegra ile Nvidia ve Atom ile Intel yer alıyor.

  Rekabet ve teknoloji savaşının hat noktalarda olduğu akıllı telefon işlemci pazarında, kısa süre önce, akıllı telefon pazarının en büyük oyuncularından olan Apple‘ın kendi işlemcilerini artık Samsung ile yapmayacaklarına, bunun yerine TSMC‘de üretim yapılacağına ve Intel ile anlaştıklarına yönelik kararını açıklamıştı. Bu konuda “Apple, Samsung’dan Vazgeçti ve Intel’le Anlaştı” başlıklı haberimiz ilginizi çekebilir.

  akilli-telefon-islemci-ram

  Bir çok donanımlarını kendi üreten nadir firmalardan olan her iki Güney Koreli teknoloji devinden Samsung, mobil işlemci alanında oldukça deneyimli bir firmayken, LG ise bu konuda biraz daha az tecrübeye sahip.

  Mobil işlemci alanında da söz sahibi olmak isteyen LG, bu sebeple yeni nesil 14nm teknolojide 64-bit sekiz çekirdekli LG Nuclun 2 çipsetlerinin teknolojik altyapısı ve üretimi için Intel ile işbirliği yapmak üzere anlaştı.

  Kaynak:andronova

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.