More

  LG Magic Motion Kumanda Sesleri Tanıyor, Jestleri Algılıyor.

  LG, akıllı televizyon serisine özel akıllı kumandası Magic Motion?ın 2012 modelini tanıttı. Hareketleri algılama fonksiyonuyla çalışan ve bu sayede ekran üzerindeki imleçle televizyonu kontrol eden kumandanın yeni modelinde öne çıkan özellikler ergonomik tasarım, ses tanıma, gezinti tekeri ve jestler.

  Evet, yukarıda saydığımız tüm özellikler bir uzaktan kumandada bulunuyor. Bir önceki modelini kullanması bile oldukça zevkli olan Magic Motion, artık sesle metin girişi yapabiliyor. Yani bir internet sitesini ziyaret etmek için adresi söylemeniz yeterli. Bu özelliğin şu an için dilimizi desteklediğini pek sanmıyoruz.

  Kumandanın yüzeyi artık parmak jestlerini de algılayabiliyor. Hangi jestler ne işe yarıyor henüz tam olarak açıklanmış değil, bildiklerimizden biri ?V? yapınca daha önce izlediğiniz videoların listesini görebiliyor olduğunuz. Kumandaya bir de 3D düğmesi eklenmiş. Buna basıldığında üç boyut fonksiyonu etkin hale getirilebiliyor.

  Yeni Magic Motion?ın geriye dönük olarak çalışıp çalışmayacağı, yani eski LG akıllı televizyonlarla uyumlu olup olmayacağı belli değil. Bunu öğrenmek için LG?nin yeni televizyonlarını tanıtmasını beklediğimiz CES?i (Tüketici Elektroniği Fuarı) beklememiz gerekecek.

  Kaynak:LOG

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.