More

  Lenovo?nun Selfie Flaşı ile Tanışın

  Teknolojinin kalbinin attığı CES 2015?te Lenovo, VIBE Xtension Selfie Flash adlı aksesuarını görücüye çıkardı. Özçekimlere ışık, yani hayat verecek flaşa yakından bakın?

  vibe-xtension-selfie-flash-5-293x1024-2  

  Özçekim, günümüzün en önemli trendlerinden biri. Bu akıma ayak uyduran teknoloji şirketlerinin yüksek megapikselli ön kameralarla, tüketicilerin ihtiyaçlarına cevap vermeye çalıştığı görülüyor. Birçok modelde önemli ilerleme kaydedildiği de aşikar, ancak Lenovo bu konuya farklı bir yaklaşım göstererek ilginç bir aksesuarın tantımını gerçekleştirdi: VIBE Xtension Selfie Flash.

  vibe-xtension-selfie-flash-2-701x1024

  8 adet LED?den oluşan bir flaş halkası olarak tanımlanabilen VIBE Xtension Selfie Flash, 1 metre yarıçaplı bir alanı aydınlatabiliyor. Ayrıca tasarım olarak, profesyonel fotoğrafçılıkta genellikle makro çekimlerde kullanılan ring flash?lardan ilham almışa benziyor. Şık bir görünüme sahip ve bir hayli küçük.

  vibe-xtension-selfie-flash-3-416x1024

  Jack girişine takılıyor

  lenovo, akıllı telefonun ses girişine bağlanıyor ve bu sayede microUSB girişinin de şarj ya da aktarım için boş kalmasına olanak tanımayı hedefliyor. Akıllı telefon deklanşörü ile yüzde yüz senkronizasyon sunuyor. Özçekim için deklanşöre bastığınız anda flaş patlıyor. Ürün, Nisan ayı itibarıyla teknoloji raflarında yer almaya başlayacak. ABD için açıklanan satış fiyatı ise 29 dolar.

  Cepte kolaylıkla taşınabilen ve akıllı telefona da pratik bir şekilde takılıp çıkartılabilen aksesuarın kaybolma riski ise aklımıza ilk gelen dezavantajı durumunda.

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.