More

  Lenovo’nun Akıllı Telefon Stratejisi Hazır

  Lenovo CEO’su Yang Yuanging, gelişmekte olan pazarlar için uygun fiyatlı akıllı telefonlar üretileceğini açıkladı. Felsefesi iPhone 5c olacak Lenovo akıllı telefonlar yakın gibi.

  6613-1061384265921

  2013 yılı, dünyanın en büyük akıllı telefonüreticileri için ilginç stratejilerin uygulamaya konulduğu bir yıl oldu. Apple, gelişmekte olan piyasalarda daha fazla satış gerçekleştirebilmek adına iPhone 5c modelini sunarken, geçtiğimiz yıl piyasaya sunduğu modelini de iPhone 5 polikarbon bir gövdeyle birlikte yeniden satışa sunmuş oldu.

  Bununla birlikte Asya öncelikli olarak daha fazla pazarda, üstelik geçtiğimiz yıllara göre daha hızlı şekilde piyasaya sunuldu iPhone 5c. Örneğin Türkiye pazarı ile geçtiğimiz yıl lansmanının ardından 3 ay sonra buluşan iPhone 5’in sonraki versiyonu 5s, Eylül ayında gerçekleşen lansmanın sadece 1.5 ay sonrasında Türk tüketicilerle buluştu.

  Gelişmekte olan pazarlarda yaşananlara dair temel faktörleri kısacası bu şekilde. Daha hızlı tedarik beraberinde düşük fiyat etiketli ama yüksek segmentli markalara dair ürünler.

  Yeni adımlar atılacak

  Bu noktadan hareketle Çinli teknoloji devi Lenovo‘nın akıllı telefon pazarına yönelik yeni adımları ortaya çıkıyor. 2013 yılında yaşanılan düşük PC satışlarında gelişme gösteren ender şirketlerden olan Lenovo‘nun tablet alanına yönelik adımları da başarılı bir ivme gösteriyor.

  Yakın zaman önce açıklanan bir rapora göre Lenovo‘nun tablet satışları geçtiğimiz yıla göre 2 kata yakın arttı. Ve beklenen anın yaklaşmakta olduğuna dair ipuçları da gerçek bir açıklamayla nihai noktaya erişti. Şirketin akıllı telefon pazarına yönelik yeni modeller üretip satışını başlatacağı yönünde bilgi, şirketin CEO‘sunun Bloomberg‘e verdiği bir röportajda gözler önüne serildi.

  Lenovo CEO’sunun açıklaması

  Lenovo CEO’su Yang Yuanqing, gelişmekte olan ülkeler için uygun fiyatlı ürünler üretileceğini açıkladı. Orta Doğu, Afrika, Asya ve Güney Amerika pazarları öncelikli olarak satışına başlanacak uygun fiyatlı Lenovo akıllı telefonlarının iPhone 5c‘deki felsefeyi sergilemesi olası. Yani eski teknoloji, gösterişli reklamlar.

  lenovo1384265886

  Şirketin, güçlü marka bilinirliği ve yüksek segmentli mali yapısı da biraz önce belirttiğimiz pazarlara yönelik uygun fiyatlı akıllı telefon modellerini tasarlayıp satışa sunmasının önünde herhangi bir engel bıramıyor. Üstelik Lenovo, akıllı telefon pazarına dair ilgisini, örneğin BlackBerry‘i satın alma konusundaki istekli adımlarıyla da ortaya koyuyor.

  Gelecek sürprizlere gebe

  Teknoloji devi Lenovo, bakalım mobil cihazlara yönelik rekabetin gittikçe “tekelleşmeye” eğilimi sergilediği, yani Apple ve Samsung dışındaki markaların pastanın çok küçük bölümlerinden pay aldığı günümüzde ne gibi adımlar atacak ve teknoloji severleri ne gibi akıllı telefonmodelleri ile buluşturacak?

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.