Kamera üzerinden parmak izi okuması yapabilen Android uygulaması

0
57
Apple iPhone 5S ve HTC One Max gibi telefonlarda bildiğiniz üzere parmak izi okuyucu donanımları bulunuyor. Bu doğrultuda Diamond Fortress Technologies tarafından Android 4.0 ve üzeri işletim sistemli modeller için hazırlanan ICE Unlock ise, kamera üzerinden diğer telefonlara da parmak izi okuma özelliğini katıyor.
 iceunlock
Basit bir arayüz ile gelen ICE Unlock, Android telefonların arka kameralarına belirli bir mesafeyle (7-13cm arası) yaklaştırılan parmakların fotoğrafını çekerek parmak izlerini belirliyor ve kilit ekranı üzerinden telefonun tüm özelliklerine erişim için yine benzer bir fotoğraf çekimi ile kilidi açıyor.
Kısaca parmak izini telefon kamerası üzerinden tespit eden ICE Unlock, belirtildiği kadarıyla da çekilen fotoğrafları izinsiz olarak başkalarıyla paylaşmıyor. Parmak üzerinde yer alan kir ya da yaralardan etkilenmeyen uygulama, herhangi bir sorun durumunda PIN temelli erişime de izin veriyor.
Ücretsiz olarak sunulan ICE Unlock uygulamasına buradan ulaşabilir, hazırlanan tnaıtım videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.
Kaynak:DH