More

  İşte Apple HomePod!

  Apple, WWDC 2017’de en yeni ürünü HomePod kablosuz ev hoparlörü sistemini duyurdu. Mac Pro’yu oldukça andıran bir tasarıma sahip olan Apple HomePod, Amazon Echo’ya rakip çıkıyor!

  Apple, ev hoparlöründe devrim yarattıkları iddiasıyla HomePod adlı ürünün tanıttı. Artık Amazon Echo karşısında çok ciddi bir rakip daha var!

  Apple HomePod teknik özellikleri

  Apple A8 çipinden gücünü alan kablosuz hoparlör HomePod, yedi ses hüzmesi biçimlendiricili her biri kendi amfisine sahip tweeter dizilimi, yön kontrollü gerçek zamanlı hassas akustik çıkışları ve Apple tasarımı woofer’ıyla üst kalite ses deneyimi için üretilmiş. İlk bakışta adeta Mac Pro’ya benzeyen ürün daha küçük (yaklaşık 18 santimetre) ve ızgaralı bir yapıya sahip.

  Mekansal farkındalık özelliği bulunan HomePod, odada bulunduğu konumu hissederek otomatik olarak sesini ayarlayabiliyor. Ürünün üzerinde altı adet mikrofon bulunuyor ve bu mikrofonlar gelişmiş çok kanallı eko önleme özelliğiyle donatılmış.

  Tahmin edeceğiniz üzere Apple Music ile çalışmak üzere tasarlanmış olan ürün, dijital asistanı Siri’nin yeteneklerini arkasına alarak “Hey Siri!” gibi komutlara ve sorularınıza yanıt verebiliyor. Hoparlör üzerinde yer alan animasyonlu Siri göstergesinin ise oldukça şık olduğunu belirtmek gerek. Bütünleşik dokunmatik kontroller ise gezinmeyi kolaylaştırıyor.

  HomeKit ile de uyum içinde çalışan kablosuz ev hoparlörü, komut verdiğinizde evdeki ışıkları kapatabilmekte.

  Apple HomePod çıkış tarihi ve fiyatı

  Uzay Grisi ve Beyaz renk seçenekleri bulunan HomePod’un satışına Aralık ayında başlanacak ve ürün 349 dolarlık fiyat etiketine sahip olacak.

  Video:

  Kaynak:SDN

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.