More

  iPhone, iPad için Flash sonunda Adobe’dan geldi.

  Adobe, Apple kabul etsin ya da etmesin, artık Flash içeriklerinin iOS’lu cihazlarda çalışacağını açıkladı.
  iPhone, iPad için Flash sonunda Adobe'dan geldi

  Apple, Flash konusunda Adobe ile sürekli bir sürtüşme halinde. Kullanıcılar her ne kadar VideoQ gibi uygulamalarla Flash dosyalarını, videolarınıfarklışekillerde izleyebilse de, Adobe tarafından iOS’lu cihazlar için Flash desteği verilmesi apayrı bir olay.

  Geçtiğimiz Cuma, Amsterdam’daki IBC ticaret fuarında Adobe iPhone, iPad, iPod gibi iOS’lu cihazları kullanan kullanıcılar için iyi haberini verdi. Artık bu cihazlarda Flash sorunsuz çalışacak. Adobe Flash Media Server 4.5 ve Adobe Flash Access 3.0 yazılımlarını tanıtan Adobe, bu yazılımlar sayesinde Apple kullanıcılarının mobil cihazlarında Flash içeriklerine sorunsuz ulaşabileceğinin müjdesini verdi.

  Adobe tarafından yapılan resmi açıklamada “Adobe Flash Media Server 4.5 sayesindemüşterilerimizartık Flash içeriklerini hem Flash destekleyen mobil cihazlarda hem de iPhone, iPad gibi iOS’lu cihazlarda sorunsuz olarak gösterilmesini sağlayabilecek.” dendi.

  Adobe Media Server 4.5, Flash içeriklerini kullacınılara veri akışı (streaming) biçiminde sunuyor. Bu yüzden iOS içerisinde Safari ile siteleri görüntülerken, Safari’nin Flash desteği vermesi gerekmiyor. Ayrıca bu sayede Apple’ın Flash’ta en sevmediği özellik olan “performans düşüşü”nün ve fazla batarya kullanımının da önüne geçiyor.

  Tabii şimdilik “sana bana” değil, profesyonellere, şirketlere satılıyor, 4500 dolarlık fiyatıyla Adobe Media Server 4.5.

  Kaynak:TeknoKulis

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.