More

  iPhone geri mi dönüyor; Android düşüyor mu?

  Son bir yıldır Android, iPhone’u eziyordu. Ama bu haber, rüzgarın terse dönebileceğini söylüyor!

   

  iPhone geri mi dönüyor; Android düşüyor mu?
  Yeni bir araştırmaya göre, Birleşik Devletler’de birkaç yıl içerisinde büyük başarı yakalayan Android telefonların oranı düşmeye başladı. Geçtiğimiz çeyrek yüzde 53.4 olan oranın bu çeyrekte yüzde 49.5′e düştüğünü gösteren araştırmayı göz önüne alıp Android’in düşüşünün devam edeceğini söylemek içinse henüz çok erken.

  Ancak Needham & Co analisti Charlie Wolf bu düşüşün devam edeceğini savunanlardan; “Bize göre, bu Birleşik Devletler’deki Android oranının düşüşünün başlangıcı.”

  Uzun zamandır beklenen iPhone 5’in çıkışının yaklaşmasıyla bu düşüşün hızlanması kimse için sürpriz olmamalı. Özellikle Sprint ve T-Mobile sağlayacılarından iPhone 4’ün çıkacağının haberlerinin gelmesi Apple’ın oranının artacağının bir işareti olarak gösteriliyor.

  Tabi Android’i asıl sağlam tutan detaylardan biri Asya’daki ve dünyanın diğer bölümlerindeki oranı. Yıl sonuna kadar Android’in kullanım oranları nasıl bir yönelim izleyecek hep beraber tanık olacağız.

  Kaynak:ChipOnline

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  1 Comment

  1. Yakın gelecekte Android in piyasanın açık ara lider olacağı aşikar.. Microsoft un yıllardır yapamadığını google kısa bir sürede becerdi ki daha da iyisini yapacak gibi görünüyor.. Şahsi fikrim Apple ın IBM gibi olacağı..

   Apple Steve Jobs un sayesinde bugünlerine geldi, aynı başarıyı Steve Jobs tan sonra devam ettirebileceğine inanmıyorum.
   kısacası IBM le birlikte tarihin dokunmatik ekranlarında kaybolup gidecekler…..

   ve biz insanlık olarak, evimizde direk google a match li androidle çalışan tuvaletlere taharetimizi yapacağımız günlere doğru emin adımlarla ilerliyoruz..

   kolay gele

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.