More

  iPhone 8’in A11 işlemcisinde yeni süreç başladı

  iPhone 8’in tanıtımına kısa bir süre kala üretim konusunda artık ciddi aşamalara geçiliyor. Gelen bilgilere bakılırsa iPhone 8’in işlemcisinin üretimine geçilmiş durumda. Yeni nesil işlemci ile birlikte iPhone 8’in performans konusunda sınırları zorlayacağı düşünülüyor.

  iPhone 7 ile A10 işlemciyi tanıtan Apple, performans konusunda bekleneni fazlasıyla vermişti. Çok çekirdekte iddialı bir performans sergileyen işlemci özellikle tek çekirdekte rakiplerine fark atmıştı. Piyasaya sürülmesinin üzerinden neredeyse bir yıl geçmesine rağmen bugün bile diğer cihazların iPhone 7’nin tek çekirdek performansına yaklaşması kolay olmuyor.

  Yeni A11 çipin ise bu performansın da üstüne çıkarak rakiplerini epey zor duruma sokacağı söyleniyor. 10 nanometre mimari ile geliştirilecek olan A11 işlemcinin tek üreticisinin TSMC olacağı belirtiliyor. Böylece farklı üreticilerden kaynaklanabilecek performans farklılıklarının önüne geçiliyor. Örneğin geçen yıl Samsung ile TSMC’ye işlemci ürettiren Apple, performans konusunda yaşanan bazı küçük farklılıklar nedeniyle eleştirilmişti. Teknoloji devi bu kez işini şansa bırakmak istemiyor gibi görünüyor.

  A11’in performans konusunda iddialı olacağı bilinse de işlemcinin teknik detayları hakkında henüz hiçbir bilgi bulunmuyor. İşlemcinin performans anlamında neler sunacağını tam olarak görebilmemiz için benchmark sonuçlarını beklemek gerekiyor. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

  Kaynak:LOG

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.