More

  iPhone 5SE’nin yeni adı ve özellikleri belli oldu

  Apple’ın 15 Mart tarihinde gerçekleştirmesi beklenen etkinliğe artık sayılı günler kaldı ve duyurulacak cihazlarla ilgili iddialar da hız kazandı. KGI Securities’in analizleri, yeni gelecek iPhone modelinin üzerindeki sır perdesini büyük ölçüde araladı.

  iphoneee

  Öncelikle belirtilenlere göre uzun süredir iddia edildiği gibi cihazın adı iPhone 5SE olmayacak. Bunun yerine Apple, “5” rakamını atarak cihazı yalnızca iPhone SE olarak adlandıracak. Apple’ın bu hamleyle birlikte cihazın eski olduğu yanılgısına kapılmamamızı sağlamak istediği düşünülüyor.

  iPhone SE’de tıpkı iPhone 6s’te olduğu gibi 12 megapiksel çözünürlüğünde kameranın yer alacağı söyleniyor. 400-500 dolar fiyat aralığında satışa sunulacak olan cihazın böylece 549 dolarlık iPhone 6s’ten az da olsa daha ucuz olacağı dile getiriliyor. Bir diğer yandan iPhone 5S’in fiyatının yüzde 50 oranında ucuzlayacağı ve 250 dolar seviyesine gerileceği de söylenenler arasında. Bu tahminlerin ne kadarının doğru olacağını 15 Mart’taki etkinlik bizlere gösterecek.

  *Haber görseli temsilidir.

  Kaynak:LOG

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.