iPhone 5 Karmaşası ve Yeni Gelişmeler.

0
130

Merhabalar,

Öncelikle gündemi çokça rahatsız eden ve insanları merakla bekleten ” iPhone 5 ” yani tabiri caiz ise iOS5 e biraz değineceğim.

iPhone 5 çıkmadan önce bir halk efsanesi olmaktan çıkmıştı ve bir dünya serüveni haline gelmiş oldu . Apple Firması daha iPhone 5 i çıkaracığını duyurmamıştı bile yani bu Apple’ın yeni stratejisi. Samsung ile araları bir hayli limoni olan Apple bu taktiğiyle gündeme çok iyi oturdu ve iPhone 5 için satışlarını 2 ya da 3 e katlayacağını düşünmekte yani bana göre .  Apple 4 Ekimde iPhone 5 Zirvesi iOS5 tanıtım lansmanını yapacağını açıkladıktan sonra insanların içinde merak daha fazla uyandı ve herkes gündem konuları yerine iPhone 5 , iPhone 5 diye çıldırmış durumda . Fakat en şaşırtıcı olay ise 3GSlerin iOS5 desteği de beni çok şaşırttı ne yalan söylüyeyim .

Çin’in yaptığı iPhone 5 kopyası ise gündeme bomba gibi düştü Apple iPhone dan daha çok satılmaya başladı 🙂 ama bizi en çok şaşırtan iPhone 5 case leri yani koruma kaplıkları oldu . Akıllı Telefon daha çıkmadan sahteleri ve koruma kapları dünyaya yayıldı . Artık iPhone 5 Gündem gerçeği olmanın dışında bir trend olacak . Apple ve Kore (Samsung Corp.)  çekişmesi Apple vs Samsung Wars bitmiş yerini Apple vs China almış oldu 🙂
Daha bir çok açıklamayla buralarda olacağım .