More

  iPhone 4S’te bir sorun daha.

  Henüz yetersiz pil problemi düzeltilemeyen iPhone 4S’te yeni sorun çıktı. Telefonun en çarpıcı özelliklerinden olan Siri çöktü!

  Apple’ın iPhone 4S model yeni akıllı telefonuyla birlikte kullanıcılarına sunduğu servisi Siri’de bağlantı koptu, ortalık karıştı.

  Twitter’da eleştirilerini dile getiren kullanıcılar, Siri’nin sunucularına bağlanamadığını kaydederken, sorun şimdilik sadece ABD sınırları içinde gerçekleşti. ABD dışındaki ülkelerde benzer bir soruna henüz rastlanmadı.

  Siri’ye bağlanmaya çalışan kullanıcıların karşılaştığı ve ilk olarak 3 Kasım Saat 12:00’da ortaya çıkan hata ise şöyle: “Gerçekten üzgünüm; ancak herhangi bir talebi şu an yerine getiremiyorum. Lütfen daha sonra tekrar deneyin.”

  Hürriyet’in derlediği habere göre Siri’de yaşanan kopmalar 2 saat sürdü ve ardından sistem tekrar çalışır hale geldi. Apple’dan konuyla ilgili herhangi bir açıklama ise henüz yapılmadı.

  iPhone 4S’te daha önce de yetersiz pil şarj ömrüne ilişkin çok sayıda şikayet gelmişti. Firmadan dün yapılan açıklamada, az dayanan pilin bir yazılım sorunundan kaynaklandığı belirtilerek yakında bir güncelleme yayınlanacağı duyurulmuştu.

  SIRI NEDİR?

  Siri, iPhone 4S’lerde yüklü olarak gelen bir yazılımdır. Yazılım, kullanıcının sesli komutlarını anlamlandırarak talepleri yerine getirmeye çalışıyor. Örneğin Siri ile konuşarak alarmınızıı kurabildiğiniz gibi, Fransa’nın Cumhurbaşkanı kimdir sorusuna da yanıt alabiliyorsunuz.

  Siri, iPhone 4S’i iPhone 4’ten ayıran en önemli özelliklerden birisi olduğundan, önceki nesil iPhone’larda bu servis bulunmuyor. Ancak sadece bir yazılım olan Siri’yi iPhone 4’lere de kurmaya çalışan teknoloji çılgınları da yok değil. Apple, iPhone 4’lerde Siri’nin çalışmadığını öne sürse de, kırılan bir iPhone 4’te bu servisin kullanılabilmesi pekala mümkün olabilir.

  Son Yazılar

  spot_img

  İlgili Yazılar

  Bir Cevap Yazın

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.