iPhone 3GS?te iOS 5?in Bu Özellikleri Yok.

0
179

Merakla beklenen iOS 5 duyuruldu ve beklenmedik bir şekilde iPhone 3GS?i de destekliyor. Tabi bir takım eksikler ile birlikte. Peki iOS 5?te olup da iPhone 3GS?te kullanılamayacak özellikler neler?


Geçtiğimiz günlerde duyurulan iOS 5 ile birlikte Apple’ın mobil işletim sistemi çok daha fonksiyonel ve donanımlı bir hale gelmişti. Yepyeni 200 özelliğin entegre edildiği işletim sistemi, geliştiricilere sunduğu yenilikler ile de dikkat çekmişti.

iPhone 3GS’te muhtemelen çalışmayacak denilen yeni iOS sürümü için Apple, şaşırtıcı bir kararla yeşil ışık yakmıştı. Tabi ki bir takım eksiklikler ile birlikte. Donanımsal olarak cihazın yetersiz kalabileceği endişesi ile alınan bu karar aslında birkaç küçük ayrıntıdan daha fazlası değil.

Büyük heyecan yaratan uyarı çubuğu, gelişmiş Twitter entegrasyonu, artan fotoğraf performansı ve daha hızlı sistem işleyişi gibi özellikler iPhone 3GS’te de yer alacak. Buna karşın fotoğrafların düzenlenmesi için kullanılabilecek yazılım ile Safari’de sekmeli internet erişimi gibi seçenekler kullanılamıyor ne yazık ki.

Kaynak;SDN