iPad 2 Plus İddiaları.

0
56

Yepyeni bir iPad’e hazır mısınız? Bazı iddialara göre Apple, iPad 2 Plus adı verilen yeni bir model üzerinde çalışmalara başladı. iPad 2 Plus önceki modellerden ne kadar farklı olacak?

Teknoloji dünyasındaki söylentilerin en büyük odağı olan Apple ile ilgili yeni bir iddia daha ortaya atıldı. İddialara göre Apple yeni bir iPad modeli üzerinde çalışmalara başlamış durumda.

International BusinessTimes’ın yayınladığı habere göre, yılsonuna doğru Apple, iPad 2 Plus adlı bir ürün çıkaracak.

iPad 2 Plus adını alacağı söylenen bu cihazın özellikle ekranında yenilikler olacağı iddia ediliyor. iPad 2’ye göre ekran çözünürlüğünün daha yüksek olacağı (2048 x 1536) ve çok daha net bir görüntü sağlanacağı belirtiliyor.

iPad 2 Plus’ta çözünürlüğün 2048 x 1536 olacağı iddia ediliyor

2012’nin Başında

IBT’nin FBR Capital Markets analistlerinden Craig Berger‘in yaptığı bir çalışmaya dayandırdığı iddiaya göre, Apple tedarikçi firmalarla bağlantıya geçti bile. Berger, henüz üretim planının hazır olmadığını, ürünün en erken yılsonunda ortaya çıkabileceğini, piyasaya sürülmesinin ise 2012’nin başını bulacağını söylüyor.

Ortaya atılan bu tür iddiaları daha önce de çok kez görmüştük. Bu sebeple, daha net bilgiler yokken bu iddiaların doğru olup olmadığını söylemek zor. Apple elbet yeni bir iPad daha çıkaracak fakat bunun ne zaman olacağı ve ne gibi yeni özellikler sunulacağını şimdiden kestirmek güç.

 

Kaynak:SDN